15 temmuz kahraman Ömer Halis demir için pedal çevirdiler

15 temmuz kahraman Ömer Halis demir için pedal çevirdiler

VALİ AYDOĞDU VE BAŞKAN DİNÇER, BİSİKLET TURU’NUN AKSARAY STARTINI VERDİ

Arnavutköy Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehitleri ve gazilerini anmak amacıyla gerçekleştirilen Ömer Halisdemir 4. Ulusal Bisiklet Turu kapsamında İstanbul'dan yola çıkan ve Aksaray'a ulaşan bisikletçiler, Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’in startı ile Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde'ye uğurlandı. Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer, bisiklete binerek Ömer Halisdemir 4. Ulusal Bisiklet Turu’na eşlik ettiler.

İstanbul'dan yola çıkan 25 profesyonel bisikletçi, Kocaeli, Bursa, Yalova, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Konya'nın ardından Aksaray'a geldi.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'na ulaşan bisikletçiler, Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer'in de katıldığı törenle, şehit Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Köyü'ndeki kabrine uğurlandı.

Vali Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain bir kalkışmanın yapıldığını ve Türk milletinin Çanakkale ruhuyla harekete geçerek bu kalkışmayı bertaraf ettiğini açıkladı. Vali Hamza Aydoğdu açıklamasının devamında; “Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla sokağa dökülerek bu hain kalkışmayı engelledi. Türk Milleti ne zaman içeriden ve dışarıdan bayrağımıza, devletimize ve dinimize herhangi bir saldırı olduysa bütün ayrılıkları bir tarafa bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etti. 15 Temmuz, Cumhuriyet tarihinin bu anlamda bir kırılma ve dönüm noktasıdır. Bu anlamlı günde şehrimize gelen bisikletçilerimizi, şehidimiz Ömer Halisdemir'in mezarına uğurladık. Allah bir daha bizlere böyle günler yaşatmasın" dedi.

Belediye Başkanı Dinçer ise, turun Aksaray ayağının startını verdiklerini ifade ederek, bu gibi organizasyonlarla tüm dünyaya birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını gösterdiklerini aktardı.

İstanbul’dan başlayan Ömer Halisdemir 4. Ulusal Bisiklet Turu, şehit Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Köyü’ndeki kabrini ziyaret ile son buldu.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER