240 adet çocuk oyun parkı ve dinlenme alanı dezenfekte ediliyor

240 adet çocuk oyun parkı ve dinlenme alanı dezenfekte ediliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını döneminde girdiğimiz kademeli normalleşme sürecinde Aksaray Belediyesi toplum sağlığını korumak için her türlü tedbirleri alıyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla çocuk oyun parklarında ve dinlenme alanlarında dezenfekte çalışması başlatan ekipler, şehir genelinde 240 adet parkta çocuk oyun gruplarını antiviral özelliğe sahip solüsyonlarla dezenfekte ediyor.

Salgın ülkemize gelmeden önce tedbirler almaya başlayan ve salgın süreci boyunca toplum sağlığını korumak adına birçok başarılı çalışmalar gerçekleşen Aksaray Belediyesi, normalleşme döneminde çalışmalarına ara vermeden sürdürüyor.

Korona virüs salgını nedeniyle uzun süredir evlerinde kalan vatandaşlar ile ebeveynleri gözetiminde sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırılan çocuklar için dinlenme ve oyun parklarının dezenfekte edilmesi talimatını veren Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Toplum sağlığı için daha ilk günlerden aldığımız tedbirleri bugünde uyguluyoruz. Şehrimizdeki dinlenme alanlarını ve çocuk oyun parklarının tamamını dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlarımıza dinlenme parklarında maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmelerini tavsiye ediyorum. Diğer yandan ebeveynleri gözetiminde kontrollü dışarı çıkan çocuklarımız için oyun gruplarını dezenfekte ediyoruz. Yaptığımız bütün çalışmalar, halkımızın sağlığını korumak için” ifadelerini kullandı.

Başkan Dinçer, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanların düzenli olarak dezenfekte edildiğini belirterek “Vatandaşlarımızı Bakanlıklarımız aracılığı ile yapılan açıklamalar doğrultusunda tedbirli davranmaya davet ediyorum” dedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER