5.Uluslararası EMI Kongresinde 26 Ülkeden 310 Akademisyen Bildiri Sundu

5.Uluslararası EMI Kongresinde 26 Ülkeden 310 Akademisyen Bildiri Sundu

5. Uluslararası EMI Girişimcilik, İletişim ve Sosyal Bilimler Kongresi, 29-30 Haziran 2020 tarihlerinde Kuzey Makedonya Gostivar’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi ev sahipliğinde, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi, Dhaka University ve Yessenov University işbirliğiyle online olarak gerçekleşti.

BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI’nın da onur kurulunda bulunduğu kongre; KİSBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa TÜMER, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl HOCA, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal AY ve Aksaray Belediye Başkanı Evren DİNÇER’in açılış konuşmalarıyla başladı.

İTÜ Kıbrıs Kampusu Rektörü Prof.Dr.Ercan KAHYA ve Dr.Dababrata CHOWDHURY’nin Moderatörlüğünde “Covid-19’dan Kaçınmada Girişimciliğin Rolü” konulu 2 panel düzenlendi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı hemşerimiz Prof. Dr. Himmet KARADAL, Kongre Başkanı olarak yaptığı konuşmasında “Girişimcilik ve inovasyon; ekonomik faaliyetlerle birlikte, sosyal, kültürel, doğal olmak üzere her alanda çözümün anahtarıdır. Beşincisini düzenlediğimiz kongremizde; 33 oturum oturumda 26 ülkeden 310 akademisyen tarafından girişimcilik, yönetim ve Covid 19 başta olmak üzere sosyal bilimlerle ilgili 232 bildiri sunulacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kongremizin hayırlı ve yararlı olmasını ümit ediyorum” dedi.

Emi Congress, açılış konuşmasında Belediye Başkanı'mız Sayın Enver Dinçer'de konuşma yapmıştır. Dinçer konuşmasında Aksaray'ımızın akademik anlamdaki her türlü gelişmeye destek olacağını ve Aksaray'ın kapısının tüm akademisyenlere açık olduğunu paylaşmışlardır.

Aksaray danda Selçuk Üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü gazetecilik anabilim dalında yüksek lisans yapan Celil Acar ve Fatih Vurgunda kongrede sunum yaptı.

Kongresi Kongre Koordinatörü Dr.Mohammed ABUBAKAR ve Prof.Dr. Şevki ÖZGENER’in moderatörlüğü’nü yaptığı “Değerlendirme ve Kapanış” oturumuyla tamamlandı.


Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER