akıllı bisiklet yolları projesi için ilk kazma vuruldu

akıllı bisiklet yolları projesi için ilk kazma vuruldu

Akıllı Bisiklet yolları projesi kapsamında Aksaray Üniversitesinden şehir merkezi yönüne ilerleyecek olan yol ağında ve istasyonlarda ilk çalışma başlatıldı.

Aksaray Belediyesi, şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve ulaşımı rahatlatacak olan “Akıllı Bisiklet Yolu” projesinin ihale aşamasını tamamlayarak projenin uygulanacağı alanlarda çalışmalara başladı. Akıllı Bisiklet Yolu projesinde ilk kazma Aksaray Üniversitesinde kurulacak istasyon ve bisiklet yolu için vuruldu.

1.Etap olarak belirlenen Aksaray Üniversitesi-Atatürk Caddesi-Ebul feyz Elçibey Caddesi-Acem Sokak-Yavuz Sultan Selim mahallesi güzergahında çalışmalar başladı. Bu alanlarda yapılan çalışmaların ardından 2.Etap olarak Toki (Cumhuriyet Mahallesi-Zafer Mahallesi)-Eğitim Ve Araştırma Hastanesi-Terminal bölgesinde ardından da 3.Etap olarak Fatih-Mahallesi-Acem Sokak Bulvarı-Üniversite güzergâhında çalışmalar başlayacak.

Yol ağları üzerindeki 9 noktada kurulacak olan bisiklet istasyonlarından birinden bisiklet alan kullanıcılar başka bir istasyona bisikleti teslim edebileceği bir sistem üzerine kurulacak.

Akıllı Bisiklet yolları kapsamında yeni yapılan 17 kilometrelik bisiklet yoluna mevcutta var olan 12 kilometrelik bisiklet yolunun revize edilmesi için de çalışma yapıldı. Kılıçaslan parkı içerisinde kullanılan mevcut bisiklet yolunda yıpranan veya deforme olan kısımlarda zemin kaplama yapmak için Belediye ekipleri harekete geçti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer Akıllı Bisiklet Yolları projesi ile ilgi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşamı desteklemek adına uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projemizin ihale aşamasını tamamladık. Saha çalışmalarına geçiyoruz. Aksaray Üniversitesinde başlayan 1. Etapta kazı çalışmalarına başladık. Bu projemiz ile Kent merkezinde ulaşımı rahatlatmak, vatandaşlarımızın spor yapmalarına ve rekreasyonel faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlayabilmek için emniyet ve standartlara uygun bisiklet dolaşım ağı altyapısını oluşturmayı amaçlıyoruz. Projemizi 2021 yılı içerisinde hayata geçirmek için gayretle çalışacağız.’’ Dedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER