Aksaray'a özgü yöresel tatlar yemeksepeti'nde

Aksaray'a özgü yöresel tatlar yemeksepeti'nde

Aksaray’a özgü yöresel yemek ve tatlar, Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş sitesi olan yemeksepeti.com ile Türkiye’nin dört bir yanına anında ulaşabilecek. Yemek sepeti sitesi Türkiye genelinde 15 ilin yöresel yemeklerini sitesine dahil etti. Bu iller arasına Aksaray’ın Şerbetli Pidesi de yer aldı.

Şehrin tanıtımı için pek çok çalışma yürüten Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’ın yöresel tatlarını tüm dünyaya duyurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Dinçer, geçtiğimiz günlerde de Aksaray’a özgü ürünlerden ‘Aksaray Tahinlisi’, ‘Köpük Helva’ ve ‘Şerbetli Pide‘ tescillenmesi ve markalaştırılması için Türk Patent ve Marka Kurumuna müracaatta bulunulmasına öncülük etmişti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yaptığı girişimlerle Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş sitesi Yemek Sepeti Aksaray’ın Şerbetli Pidesini sipariş envanterlerine kattı. Aksaray yöresel lezzetleri ile Türkiye genelinde ilk 15 il arasında yerini aldı.

Türkiye genelinde isteyen herkes Aksaray şerbetli pidesini internet üzerinden online olarak sipariş edebilecek.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER