Aksaray belediyesi alt yapıda hız kesmiyor

Aksaray belediyesi alt yapıda hız kesmiyor

“2020 YILINDA 100 KİLOMETRE KANALİZASYON HATTI İNŞA EDİLDİ”

Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Tacin Mahallesinde başlattığı kanalizasyon inşaatını tamamladı. Ardından Zafer Mahallelerinde yağmur suyu hattı için çalışma başlattı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in başlattığı altyapı hamlesi şehrin pek noktasında sürdürülüyor. Özellikle hava şartlarının çalışmalara engel olmaması ekiplerin işlerini daha da kolaylaştırıyor. Özellikle acil çözüm bekleyen noktaları belirleyerek şehir genelinde altyapı hizmetlerini tek tek işleme dahil eden Belediye ekipleri, Tacin Mahallesinde vatandaşlardan gelen bağlantı taleplerine istinaden kanalizasyon hattı bulunmayan 1891 sokakta alt yapı bağlantılarını sağladı.

Aşırı yağışlarda ani su baskınları önlemek için Zafer Mahallesinde kazı çalışması başlatan ekipler, 3163 nolu sokakta 400’lük korige boru ile kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarına başladı.

2020 yılında altyapıya önemli bir kaynak ayrıldığını belirten Başkan Dinçer, yıl içerisinde şehir genelinde toplam 100 Kilometre kanalizasyon çalışması yapıldığının altını çizdi.

Başkan Dinçer, altyapı çalışmaları doğrultusunda şehir genelinde 18 Bin metre asbest boru hattının iptal edildiğini, yeni nesil ve uzun ömürlü borularla 38 Bin 256 metreye uzunluğunda yeni içme suyu şebeke hattının da inşa edildiği bildirildi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER