Aksaray belediyesi fidan dikim seferberliği başlattı

Aksaray belediyesi fidan dikim seferberliği başlattı

“ŞEHRİMİZİN ADI YEŞİL AKSARAY OLARAK KALMALI”

BAŞKAN DİNÇER “2020 YILINDA 130 BİN AĞAÇ VE FİDAN DİKTİK”

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Aksaray genelinde yeşil alanları koruma altına almak ve ağaç varlığı sayısını artırmak için fidan dikim seferberliği başlattı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, seferberliğe katılarak fidan dikti. Başkan Dinçer, şehirde yaşayan herkese çağrıda bulunarak “Dikilen bu ağaçlarımızı koruyup kollayalım. Yeşil Aksaray adımızı hep birlikte yaşatalım” dedi.

Aksaray Belediyesi 2020 yılında şehir genelinde 130 bin fidanı toprakla buluşturdu. Yeşil alanların varlığı yüzde 30 oranında arttı. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla başlayan ağaçlandırma seferberliği tüm hızıyla sürerken şehrin önemli kavşakları, orta refüjleri, ağaçlandırma sahalarına her gün yüzlerce ağaç dikimi yapılıyor. Özelliklede orta refüj ve kavşaklarda boş kalan alanlar ekiplerce tespit edilerek yerine 3 yada 5 yaş aralığında yetişmiş ağaçlar toprakla buluşturuluyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, önceki gün orta refüjde fidan dikiminin yapıldığı alanda incelemelerde bulundu. Başkan Dinçer, kent genelinde ağaçlandırma seferberliği başlattıklarını ifade ederken “Biz şehrimizi yeniden Yeşil Aksaray hüviyetine büründürmek için ağaç ve fidan dikim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şehrimizin her noktasına da fidan dikmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Aksaray Belediyesinin sadece 2020 yılında 130 bin fidanı toprakla buluşturduğunu ifade eden Başkan Dinçer, “Aralık ayı henüz bitmedi ama biz sadece bu ay da 3 bin ağaç ve fidan diktik. Diktiğimiz ağaçlar arasında Akasya, ıhlamur, leylandi gibi diğer ağaç türlerini seçiyoruz. Her ağacı rastgele bölgelere dikmiyoruz. Ağaç dikerken toprak yapısı ve arazi şartlarını göz önüne bulundurarak ağaçların yetişebileceği uygun noktaları belirliyoruz. Ağaç diyorum çünkü diktiğimiz bu ağaçlar fidan değil, yetişmiş ağaçlardır. En az 3 yaşında, 4 yaşında hatta 5 yaşında olan ağaçlar var. Fidan ve ağaç dikimimiz mevsim şartları elverdiği sürece devam edecek” dedi.

Başkan Dinçer, fidan dikim seferberliğine herkesin destek vermesi gerektiğinin altını çizerek “Hiçbir kavşak noktası, orta refüj boş kalmasın. Ağaçsız kalmasın diyoruz. Her noktayı ağaçlandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER