Aksaray belediyesi geleneksel sünnet şöleni festival havasına geçti

Aksaray belediyesi geleneksel sünnet şöleni festival havasına geçti

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ÇOCUKLARIMIZIN TEBESSÜMÜ BİZİM İÇİN EN BÜYÜK KAZANIM’’

Aksaray Belediyesi yıl içerinde sünnet ettirdiği 414 çocuk ve aileleri için toplu sünnet şöleni düzenledi. Daha önce Aksaray Belediyesinin organizasyonu ile sünnet edilen çocuklar geleneksel sünnet şöleni'nde bir araya geldi.

Kılıçarslan parkındaki şölen alanına geçmeden Aksaray Bilim Merkezinde toplanan çocuklar ve aileleri Bilim Merkezini gezdi. Bilim Merkezindeki birbirinden eğlenceli oyun alanlarını ve yüksek teknoloji ile donatılmış eğitim alanlarını inceleyen çocuklar ve aileleri Bilim Merkezinde eğlenceli zaman geçirdiler. Ekipler tarafından Belediye araçları, klasik arabalar ve üstü açık otobüs süslenerek sünnet olan çocuklarla birlikte konvoy oluşturuldu. Aksaray Bilim Merkezinden başlayan konvoy şehrin birçok noktasını dolaşarak Kılıçarslan parkındaki şölen alanına ulaştı.

Aksaray Bilim Merkezinde hazırlanan şölen alanına ulaşan Başkan Dinçer ve çocuklar sevgi gösterileri ile karşılandı. Toplu sünnet Organizasyonuna Ticaret Odası Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Sivil toplum Kuruluşu temsilcileri, Köy ve mahalle Muhtarları, İl müdürleri Özel Eğitim Merkezi yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, toplu sünnet şöleninde misafirlerine hitaben yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; ‘’İnancımızın ve kültürümüzün gerekliliklerinden olan sünnet organizasyonumuz vesilesi ile sünnetini gerçekleştirdiğimiz 414 çocuğumuzun ve ailesinin mutluluklarına şahitlik ediyoruz. Bu birliktelik bizim kocaman bir aile olduğumuzu gösteriyor. Bütün bir millet olarak böyle önemli anların birarada yaşanması bizleri birbirimize ve kültürümüze daha çok bağlıyor. İnşaallah bu çocuklarımızın büyüdüğüne asker olduğuna ve evlenip yuva kurduklarına da hep birlikte şahitlik ederiz. Bu

birlikteliğin artmasını ümit ediyorum toplu sünnet şölenimize katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Aksaray Belediyesi olarak şehrimizde toplu sünnet organizasyonlarımızın devam edeceğinin bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu grubumuzda 414 çocuğumuzun sünnetini gerçekleştirdik. Çocuklarımızın içerisinde özel ilgiye ihtiyaç duyan 37 çocuğumuzda bulunuyor. Çocuklarımıza geçmiş olsun temennilerinde bulunuyor. Ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in konuşmasının ardından dua yapılarak katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

MEHTERAN TAKIMI COŞKULU VE DUYGULU ANLAR YAŞATTI

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde eğitim alan mehteran takımı dinleyicilere coşkulu ve duygulu anlar yaşattı. Tamamı özel ilgiye ihtiyaç duyan öğrencilerden oluşan Mehteran takımı şölen alanında gösteri yaptı. Birbirinden coşkulu ezgileri sergilen mehteran takımı ilgi ile karşılandı.

Canlı müzik ve animasyon gösterileri ile sünnet kıyafetleri içerisinde eğlenen çocuklar unutamayacakları bir gün geçirdi. Renkli görüntülerin oluştuğu şölenin sonunda çocuklara kına yakıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile tek tek hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar unutulmaz bir gün yaşadılar

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 Aksaray doğumluyum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER