Aksaray Belediyesi'nden ''geleceğe nefes ol projesine'' tam destek

Aksaray Belediyesi'nden ''geleceğe nefes ol projesine'' tam destek

Aksaray Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yürüttüğü “Geleceğe Nefes Ol” projesine tam destek veriyor.

Ülkede ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak, toplumda çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacıyla "Geleceğe Nefes Ol" sloganıyla yürütülen proje kapsamında Aksaray’da 500 Bin fidan toprakla buluşturuluyor. Aksaray Belediyesi farklı noktalara dikilmek üzere bu kampanyaya 60 Bin fidan ile destek veriyor.

Geleceğe Nefes Ol Projesinin bu yıl ikincisi düzenleniyor. Projenin ilk etabı sosyal medya üzerinden sanal sertifikalandırma ile başlamıştı. Kampanyaya katılarak sanal sertifikasını alan vatandaşlar Milli Ağaçlandırma günü olarak belirlenen 11.11.2020 tarihinde saat 11.00’da binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Fidan dikme programı öncesinde Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’in öncülüğünde 15 Temmuz Milli İrade Meydanında vatandaşlara fidan dağıtıldı. Fidan dağıtma etkinliğinin ardından Vali Hamza Aydoğdu Belediye Başkanı Evren Dinçer ve beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Nevşehir yolu üzerinde Aksaray Orman Müdürlüğüne bağlı orman sahasına fidan dikimi gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer tüm vatandaşları bu projeye destek vermeye davet etti. Vali Hamza Aydoğdu ise Yeşil Aksaray adının korunması için tüm vatandaşların fidan dikmesi gerektiğini ve bu konuda duyarlılık göstermelerini istedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER