Aksaray belediyesi özel çocuklara kurs imkanları sunuyor

Aksaray belediyesi özel çocuklara kurs imkanları sunuyor

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, özel eğitime gereksinim duyan çocuklara yönelik mesleki ve beceri kursları düzenliyor. Koordinasyon Merkezi bünyesinde açılan kurslara katılan özel çocuklar, takı tasarım kursu ile el becerileri ve yeteneklerini keşfediyor.

Özel çocukların sosyal ve toplumsal hayatta katılımlarını sağlamak, motivasyonlarını artırmak ve el becerisi kazandırmak için pek çok alanda çalışma yürüten Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, bu kez özel çocuklara yönelik mesleki ve beceri kursları düzenliyor. Özel çocuklara yönelik açılan kurslar arasında yer alan takı tasarım kursunda çeşitli yaş grubundaki bireylere eğitim veriliyor.

Koordinasyon Merkezi binasında özel çocuklara kendi tasarımlarını yapma imkanın sunulduğu eğitimler, belli bir plan doğrultusunda gerçekleşiyor. Özel çocuklara verilen eğitimlerle çocukların grup çalışmasına olanak sağlanıyor. Bu sayede kursiyerlerin motivasyonları artıp sosyal hayatta katılımları daha kolay gerçekleşiyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, dezavantajlı bireylerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik birçok çalışma yürüttüklerini söyleyip “Engelli Koordinasyon Merkezimizde toplumumuzun bir parçası olan engelli ve özel bireylere yönelik çok yönlü çalışma gerçekleştiriyor. Koordinasyon merkezimiz aracılığı ile şehrimizde bulunan engelli kardeşlerimizin ihtiyacına cevap veriyoruz. Son olarak işitme engellilerle daha etkin iletişim kurulması için açtığımız işaret dili kursları yoğun ilgi gördü. Şimdide özel çocuklarımızın bilgi ve beceri kazanması için mesleki kurslar düzenliyoruz. Çalışmalarımız, toplumumuzun ihtiyaç ve beklentisine göre devam edecektir” ifadeleri kullandı.

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde özel çocuklara yönelik düzenlenen kurslarla ilgili kayıtların devam ettiği bildirildi. Bilgi almak isteyenlerin koordinasyon merkezine müracaat etmeleri gerekiyor.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER