Aksaray belediyesi şehir estetiğine önem veriyor

Aksaray belediyesi şehir estetiğine önem veriyor

Aksaray Belediyesi, şehir merkezinde bulunan elektrik trafolarının estetik bir görünüm kazanması için çalışma başlattı. Belediye çok beğenilen bu çalışmayı şehir geneline yaydı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehir estetiğine uygun yeni projeyi daha hayata geçiriyor. Şehir merkezi başta olmak üzere şehrin muhtelif noktalarında yer alan elektrik trafoları yağlı boya resimleri ile daha güzel bir görünüm kazanıyor. Trafo binaları üzerinde yapılan resimler, usta ressamları aratmıyor.

Aksaray’a özgü simgelerin yer aldığı trafo merkezi duvarındaki Malaklı, Hasandağ, Flamingo, güzel atlar diyarı anlamına gelen Kapadokya vurgusu ile at çizimleri hoş bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Trafoların çehresini değiştiren çalışma vatandaş ve esnaflar tarafından olumlu karşılanıyor.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER