Aksaray belediyesi ''sosyal mağazadan ihtiyaç sahiplerine giysi yardımı

Aksaray belediyesi ''sosyal mağazadan ihtiyaç sahiplerine giysi yardımı

BAŞKAN DİNÇER;

“DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI SOSYAL MAĞAZADAN KARŞILIYORUZ”

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak yararlanması amacıyla kurulan ‘Sosyal Mağaza’yı inceledi. Başkan Dinçer, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin bu mağazadan ücretsiz kıyafet ve ayakkabı alabildiğini söyledi.

Aksaray Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği en belirgin örnek projeleri arasında yer gösterilen ‘Sosyal Mağaza’ ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla açılan ‘Sosyal Mağaza’da her yaş grubuna hitap eden kıyafetler ve ayakkabılar yer alıyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanabildiği Sosyal Mağaza’dan bu güne kadar yüzlerce aileye giysi ve ayakkabı yardımında bulundu.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, yardımların yapıldığı ‘Sosyal Mağaza’yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediyeciliğin yol, su, kaldırım, alt yapının yanında sosyal yönden ele alınması gerektiğini söyleyen Başkan Dinçer, “Günümüzde sosyal belediyecilik söylemi ciddi anlamda önem kazanıyor. Çünkü toplumun dezavantajlı kesimleri olarak tabir edilen kimsesiz ve dar gelirli ailelere sahip çıkmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak yerel yönetimler olarak bizlere düşüyor.

Belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığı ile şehrimizde ihtiyaç sahibi birçok ailemize gıda yardımında bulunduğumuz gibi çölyak ve trozinemi hastalarına tüketebilecekleri gıda ürünleri desteğinde bulunuyoruz. Bu hizmetleri süreklilik esasına göre gerçekleştiriyoruz.

Bütün bu hizmetlerin yanında ihtiyaç sabi ailelerimizi kıyafet ve ayakkabı ihtiyacını belediyemizin sosyal mağazasından karşılıyoruz” dedi.

Başkan Dinçer, belirlenen ailelere gıda ve kıyafet yardımlarının süreceğini bildirdi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER