Aksaray belediyesi zararlılara karşı mücadele ediyor

Aksaray belediyesi zararlılara karşı mücadele ediyor

Aksaray Belediyesi insan sağlığını tehdit eden zararlılara karşı yıl boyunca etkin bir çalışma yürütüyor. Yaz ayı boyunca birçok mahallede haşereye karşı ilaçlama çalışması yapan ve ilkbaharda kanallarda larva oluşumunu önleyici tedbirler alan Aksaray Belediyesi, içinde bulunduğumuz bu aylarda kanalizasyon mazgalları, fosseptik çukuru ve sulak bölgelerde kemirgenlere karşı ilaçlama çalışması başlattı.

Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen larva ve haşereye karşı ilaçlama hizmetinin yanı sıra kemirgenlere karşı ilaçlama çalışması devam ediyor. Çalışmalar özellikle kemirgenlerin üreme ve yaşam alanlarında sürerken mahalle ve sokaklarda bulunan kanalizasyon mazgalları, ızgaralarda ilaçlama çalışmaları sürüyor.

Bünyesinde personel sayını artırarak etkin bir çalışma sergileyen Veteriner İşleri Müdürlüğü, şehir genelinde mahalle mahalle, sokak sokak tüm belirlenen noktaları ilaçlıyor. Son bir hafta içinde şehir genelinde 4 Bin 500 noktanın ilaçlandığı bildirilirken önümüzde günlerde ilaçlama yapılmayan diğer noktalarda da kapsamlı bir çalışma gerçekleşecek.

Aksaray Belediyesi’nden yapılan açıklamada; halk sağlığını korumak ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek amacıyla düzenli aralıklarla ve yoğun bir şekilde kemirgen mücadelesine devam edileceği bildirildi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER