Aksaray belediyesinde evde kalanlara moral konseri devam ediyor

Aksaray belediyesinde evde kalanlara moral konseri devam ediyor

ÇİZGİ FİLM KAHRAMANLARI ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Aksaray Belediyesi, Korona virüs nedeniyle evlerinde kalanlar vatandaşlara moral vermek için kamyonet kasasından mobil konser programı düzenledi. Hafta sonu merkeze bağlı köy ve kasabalara giden Aksaray Belediyesi gezici konser aracı, kostümlü çizgi film kahramanlarıyla çocuklara keyifli dakikalar yaşattı.

Aksaray Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Cuma günü başlayarak Pazartesi sabahı son bulan sokağa çıkma kısıtlamasında merkeze bağlı köy ve kasabalarda evlerinde kalan vatandaşlara konser verdi. Aksaray Belediyesi müzik ekibinin düzenlediği gezici konser programında en çok ilgiyi kamyonet kasasında çocuklar hediyeler dağıtan kostümlü çizgi film kahramanları gördü. Kamyon kasasından eğlenceli müzik ve şarkılardan oluşan konserde, kostümlü çizgi film kahramanları çocukları eğlendirdi.

Gezici konser aracı hafta sonu ilk gün Sağlık Kasabası, Akhisar, Yuva, Karaören, Kargın, Helvadere, Koçpınar, Elmacık, Karataş, Bağlıköy ve Gözlükuyu köylerine uğradı.

Mobil konser aracı ikinci gün ise Ataköy, Yapılcan, Kutlu, Darıhüyük, Yenikent, Ulukışla Tolu, Hatipağa Tolu, Kazıcık Tolu, Seleciköse, Hırkatol, İsmailağa Tolu ve Yeşilova Beldesine uğrak verdi.

Kamyonet kasasından vatandaşlara “Evde Kal”, “Maskeni Tak”, “Mesafeni Koru” mesajları verilirken kısıtlamaya uyarak hafta sonu evlerinden çıkmayan vatandaşlar, konsere alkışlarla eşlik etti. Kamyonet kasasındaki çizgi film kahramanları, gittikleri köylerde çocuklara oyuncak araba ve bebeklerle, kitap, puzzle, top ve balonlar hediye ettiler. Çocuklar çizgi film kahramanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER