Aksaray'da ekoturizm konulu fotoğraf yarışması sonuçları belli oldu

Aksaray'da ekoturizm konulu fotoğraf yarışması sonuçları belli oldu

Aksaray Belediyesi, kentin mevcut doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri gün yüzüne çıkarmak için 5’incisi düzenlediği ‘Aksaray’da Ekoturizm’ konulu Geleneksel Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu.

Aksaray Belediyesi, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) destekleriyle 5’inci Geleneksel Ulusal Fotoğraf yarışması düzenledi. Aksaray’da Ekoturizm konulu fotoğraf yarışması yoğun ilgi gördü. Aksaray yöresine ait değerler başta olmak üzere kültür ve tarih, turizm konularından birçok eser değerlendirmeye alındı.

Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonunda;

Birinciliği İp Boyama Adlı Fotoğraf İle Caner Başer,

İkinciliği Ihlara Vadisi Fotoğrafı İle Abdurrahman Çetin,

Üçüncülüğü Manzara Adlı Fotoğrafı İle Bilal Yıldırım Kazandı.

Mansiyon Ödüllerini Caner Başer, Elif Kürleyen ve Ekrem Şahin almaya hak kazandı.

Fotoğraf Yarışmasının Seçici Kurulunda Yer Alan İsimler;

· Akademisyen Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan

· Fotoğraf Sanatçısı AKFOD Erdem Zengin,

· Fotoğraf Sanatçısı KADOF YK Başkanı Hakan Öztürk,

· Fotoğraf Sanatçısı NİFAD Mustafa Doğan Şahiner

· Fotoğraf Sanatçısı KAFSID Sami Türkay,

· Fotoğraf Sanatçısı FSK Tansu Gürpınar,

· Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER