Aksaray Heyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti

Aksaray Heyeti Gençlik ve Spor Bakanı  Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti

-Aksaray’da Spor altyapısı güçleniyor

-Spor yatırımları 2021 yılı bütçesine dâhil edilecek

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ilçe ve belde belediye başkanlarından oluşan Aksaray heyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

Bakan Kasapoğlu’nun başkanlığında bakanlık bürokratlarının da katıldığı toplantıda Aksaray’ın spor altyapısının güçlendirilmesi için devam eden yatırımlar ile ihtiyaç duyulan yeni spor yatırımları değerlendirildi.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu toplantının Aksaray için çok verimli geçtiğini bildirdi.

Milletvekili Aydoğdu yaptığı açıklamada toplantıda Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışma sahasına giren konuların etraflıca görüşülerek eksik ve ihtiyaçların değerlendirildiğini söyledi.

-Spor yatırımları değerlendirildi, spor tesisleri iyileştirilecek ek spor tesisleri yapılacak

İstişaresi yapılan pek çok konuda da olumlu gelişmelerin önümüzdeki günlerde görüleceğini kaydeden Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Valimiz Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanımız Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Altınsoy, ilçe ve belde belediye başkanlarımız ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret ettik. Aksaray’ımız için oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın Bakanımızın başkanlık ettiği ve bakanlık bürokratlarının da katılım sağladığı toplantıda ilimizin genç nüfusunun potansiyelini kendilerine ifade etmemiz üzerine spor tesislerimizin iyileştirilmesi ve ek spor tesisleri yapılması noktasında bakanımızın konuya sıcak bakması bizim açımızdan memnun edici bir gelişme oldu.” dedi.

Kent merkezi ile ilçeler ve beldelerde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yatırımlarında toplantıda son durumu hakkında bilgiler verilerek değerlendirildiğini kaydeden Milletvekili Aydoğdu; “Yapılan yatırımların iyileştirilmesi yönündeki taleplerimizi sayın bakanımıza ilettik. Ayrıca gençlik ve spor yatırımları alanında ilimizin ihtiyaç duyduğu konuları kendilerine aktardık. Her bir belediye başkanımızın söz alarak ilçe ve beldelerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dile getirdi. ‘dedi.

-Spor yatırımları 2021 bütçesine dâhil edilecek

Aksaray’da mevcut statların iyileştirilmesi, tüm ilçelere halı saha yapılması, ihtiyaç olan mahallerimize spor aletlerinin yerleştirilmesi, gençlik merkezlerinin sayılarının artırılması, Dağılgan Spor Kompleksine sentetik saha yapılması, okul bahçelerinin spor alanlarına çevrilmesi, şehir genelindeki spor alt yapısının güçlendirilmesi ve 100 adet basketbol potası gönderilmesi gibi konuların devletin imkânları doğrultusunda 2021 yılı bütçesi içerisine dâhil edilmesi noktasında ilerleme sağlandığın aktaran Aydoğdu;

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Aksaray’da gençlere yönelik yürütülen çalışmalarla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na bilgi verdiği toplantıda; Aksaray’da Spor Fabrikası adıyla yapımı süren Spor Tesisimizin inşaatının hızlandırılarak bir an evvel tamamlanıp hizmete açılması konusunda da mutabık kalındığını aktaran Milletvekili Aydoğdu; “ Bu noktada Gençlik ve Spor Bakanlığı için Aksaray açısından 2021 yılının verimli bir yıl olacağını düşünüyoruz. Bakanımıza ilimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Heyetimizin davetini kırmayan ve en kısa zamanda geleceğini ifade eden Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ilimize bekliyoruz.” dedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER