Aksaray izmir için tek yürek oldu

Aksaray izmir için tek yürek oldu

İzmir’de yaşanan depremin ardından Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi depremzedelere yardım ulaştırmak için kampanya başlattı. Birçok vatandaş yardım kampanyasına destek verdi.

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da birçok gönüllü depreme yardım ulaştırmak için harekete geçti.

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi tarafından başlatılan kampanyada afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yiyecek, giyecek ve barınma kolileri hazırlandı. Yardım kampanyası için 15 Temmuz Milli İrade Meydanı ve Belediye önünde İzmirli afetzedeler için yardım çadırı kuruldu. Gönüllüler, yardım malzemelerini afetzedelere ulaştırmak üzere görevlilere teslim etmeye başladı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, depremin yıkıcı etkisinden bahsederek “Depremin yaşandığı saatten itibaren deprem bölgesine destek verme gayreti içerisinde olduk. Gün birlik olma günüdür. Ülke olarak millet olarak İzmirlilerin her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Yurdumuzun dört bir yanında afetzedeler için kampanyalar başlatıldı. Bizde Aksaray Belediyesi olarak şehrimizde kampanya başlattık. Vatandaşlarımız çağrımıza yoğun bir şekilde destek verdi. Duyarlılığından dolayı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. İzmirlilere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Dinçer, yardım kampanyasının süreceğini işaret ederek “Ülke olarak İzmirli kardeşlerimizin hep birlikte yaralarını sarıp yanlarında olmaya devam edeceğiz. Deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve aziz milletimize sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER