Aksaraylı gençler teknofest'te yeteneklerini sergileyecek

Aksaraylı gençler teknofest'te yeteneklerini sergileyecek

BAŞKAN DİNÇER ‘’BİZ GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ’’

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’da gençlerin teknolojik gelişimleri yakından takip edebilmeleri ve bu alanda yeteneklerini geliştirebilmeleri için hayata geçirdiği Bilim Merkezi, TEKNOFEST Yarışmalarına katılmaya hazırlanıyor.

Bilim Merkezinde kurulacak ekibin içinde yer alacak gençler rakipleri ile TEKNOFEST Yarışmasında Roket ve İnsansız Hava Aracı, Eğitim Teknolojileri ve Helikopter tasarımı kategorilerinde yeteneklerini sergileyecekler.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivaline katılacak gençler başvurularını https://forms.gle/bewXv4kXnrUF1ikF9 linkinde bulunan formu doldurarak online olarak yapması gerekiyor.

Roket takımında, Helikopter Tasarımı takımında ve Eğitim Teknolojileri takımında yer almak isteyen gençler en geç 22 Ocak 2021 tarihinde başvuru yapmaları gerekiyor. Ayrıca İnsansız Hava Aracı takımda yer alacak gençlerde 29 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapacaklar.

Başvuruların tamamlanmasının ardından Aksaray Bilim Merkezinde takımlar kurularak eğitimlere başlanılacak. Eğitimler esnasında gençlerin ortaya koymak istedikleri ürünlerin maddi giderleri Belediye tarafından karşılanacak.

2021 yılında düzenlenecek olan TEKNOFEST Yarışmasında Aksaraylı gençlerin yeteneklerini ortaya çıkartmak için her türlü imkanı Bilim Merkezinde oluşturduklarını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Bilim Merkezimizin içerisinde robotik kodlama atölyelerinden, e-Game salonlarına, AR-GE amaçlı kullanılacak laboratuvarlara kadar tüm teknolojik donanımlara sahip alanlar mevcuttur. Biz gençlerimizin teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak kendilerine ve yaşadıkları topluma faydalı

ürünler ortaya koymaları için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Gençlerimizde bu Merkezimizden ve verilecek eğitimlerden en azami şekilde istifade ederek ortaya çıkarttıkları ürünlerle TEKNOFEST Yarışmasında şehrimizin adını tüm dünyaya duyurmalarını ümit ediyoruz. Biz şehrimizin gençlerine güveniyoruz.’’

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER