ASÜ akademik performansıyla dikkat çekiyor

ASÜ akademik performansıyla dikkat çekiyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), akademik performans bakımından, University Ranking by Academic Performance (URAP) verilerine göre, listeye girebilen 111 Türk üniversitesi arasında ve devlet üniversiteleri içinde 51’inci sırada yer aldı.

URAP, “2020-2021 Dünya Üniversiteleri” sıralamasını yayınladı. Türkiye genelinde ilk yüzde 50’lik dilimde yer alan ASÜ, ilgili listeye girerek, dünyanın da en iyi 3 bin üniversitesi arasına olma başarısını göstermiş oldu. Veriler incelendiğinde ASÜ’nün, 16.79 Makale Puanı, 36.16 Atıf Puanı, 12.83 Toplam Bilimsel Doküman Puanı, 29.09 Uluslararası İşbirliği Puanı, 27.41 Toplam Yayın Puanı, 16.77 Toplam Atıf Puanı Etkisi aldığı görülüyor. ASÜ’nün genel toplam puanı ise 139.04. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, akademik bakımdan farklı platformlar tarafından oluşturulan listelere girme başarısı gösteren ASÜ’nün yükselişinin devam ettiğini söyledi. URAP’ın 2020-2021 verilerinde de ASÜ’nün dikkat çekici bir akademik performansa sahip olduğunun görüldüğünü kaydeden Şahin, “Üniversitemiz, listeye girebilen 111 Türk üniversitesi arasında, genel sıralamada 65’inci, devlet üniversiteleri arasında da 51’inci sırada yer alıyor. Dünya genelinde ise en iyi 3 bin üniversite içindeyiz. Biz, bu başarıları daha da arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

URAP Dünya Sıralamasında, makale ve atıf, beş yıllık toplam doküman, AIT ve CIT, uluslararası işbirliği göstergelerinden oluşan puanlar kullanılıyor ve hesaplanan etki değerlerinin ardından liste oluşturuluyor.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER