asü'lü 25 akademisyen '' en etkili bilim insanları'' listesinde

asü'lü 25 akademisyen '' en etkili bilim insanları'' listesinde

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) çeşitli bilimsel disiplinlerde çalışmalar yapan 25 akademisyen, “En Etkili 10 Bin Bilim İnsanı” listesine girdi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Alper ve Doç. Dr. Cihan Döğer tarafından yapılan “Türkiye Akademik Performans Analizi 2021” isimli çalışma tamamlandı ve sonuçları kamuoyuna açıklandı. Yapılan çalışmada, 10 bin akademisyen, Google akademik profiline göre, son 5 yıl ve toplamda atıf, i10 indeksi, h indeksi ve trendlerine göre sıralandı. İlgili listede ASÜ’den Fen ve Matematik Bilim Alanında 11, Mühendislik Temel Alanında 5, Sağlık Bilimleri Temel Alanında 3, Eğitim Bilimleri ve Öğretim Yeterliliği Temel Alanında 5 ve Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Alanında 1 olmak üzere, toplam 25 akademisyen yer alıyor. Listede yer alan isimler -h-index sıralamasına göre- şöyle: Doç. Dr. Talat Baran, Prof. Dr. Murat Kaya, Prof. Dr. Ayfer Menteş, Prof. Dr. Engin Deligöz, Prof. Dr. Fatih Algı, Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak, Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan, Prof. Dr. Mehmet Odabaşı, Prof. Dr. Mustafa Işık, Prof. Dr. Naim Uzun, Prof. Dr. Yusuf Yakar, Doç. Dr. Hacı Özışık, Prof. Dr. Ümit Morsünbül, Prof. Dr. Tuncay Tunç, Prof. Dr. Berkant Kayan, Doç. Dr. Sedef Canbazoğlu Bilici, Prof. Dr. Özgül Keleş, Prof. Dr. Ayhan Sarıtaş, Prof. Dr. Alptekin Karagöz, Doç. Dr. Sinan İnci, Dr. Öğr. Üyesi Erkut Yılmaz, Doç. Dr. Tolga Taner, Prof. Dr. Levent Altaş, Prof. Dr. Mehmet Sarı ve Prof. Dr. Mustafa Sönmez.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, sıralamada yer alan akademisyenleri tebrik etti ve ASÜ’nün akademik performansının artmaya devam ettiğini belirtti.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER