asü-neü işbirliğinin pozitif çıktıları somut şekilde görülüyor

asü-neü işbirliğinin pozitif çıktıları somut şekilde görülüyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesine ilişkin yapılan çalışmaların hem akademik hem de toplumsal bakımdan son derece önemli bir değer taşıdığını söyledi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Rektör Şahin’i ziyaret etti. ASÜ-NEÜ ilişkisinin hem akademik hem de toplumsal bakımdan pozitif sonuçlar doğuran bir altyapısının ve kıymetli bir hikâyesinin olduğunu söyleyen Rektör Şahin, öznesi insan olan bu sürecin sürdüğünü söyledi. ASÜ Tıp Fakültesi’nin kuruluş sürecinin ardından eğitim-öğretime başlamasının NEÜ katkılarıyla olduğunu ve bu katkının ASÜ Tıp’ın ilerleyişinin başlangıç aşamasını oluşturduğunu anımsatan Prof. Şahin, “Tıp öğrencilerimiz eğitimlerine NEÜ çatısı altında başladı ve ilk üç yıl boyunca orada eğitimlerine devam etti. Bu süreç içerisinde biz de kampüsümüzdeki altyapımızı hazırladık, akademik kadromuzu kurduk ve ihtiyaç duyduğumuz fiziki alanları oluşturduk. Şu an dördüncü sınıf ve birinci sınıf öğrencilerimiz Tıp eğitimlerine Aksaray’da devam ediyor. Hâlihazırda NEÜ’de olan ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerimiz ise önümüzdeki iki yıl içinde Aksaray’da olacaklar” dedi. Sürecin NEÜ’nün katkılarıyla sorunsuz bir biçimde ilerlediğini ve bu dayanışmanın, öğrencilere olduğu gibi şehrin sağlık hizmetlerine de görünür bir şekilde pozitif yansıdığını ileten ASÜ Rektörü, “Böylesi önemli bir süreci yönetmemizdeki çok değerli katkıları münasebetiyle Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu ve tüm NEÜ yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra, aynı havzada yer alan üniversiteler olmamız hasebiyle, NEÜ ile farklı işbirliklerimiz de var. Biz, bunları geliştirme çabasındayız” dedi. Rektör Zorlu da ASÜ ile işbirliği içinde çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret, hediye takdimi ve ASÜ-NEÜ arasındaki çalışmaların ivmesinin arttırılmasına ilişkin fikir alışverişleri ile tamamlandı.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER