ASÜ THE listesine girebilen en genç üniversite oldu

ASÜ THE  listesine girebilen en genç üniversite oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) yeni bir akademik başarıya daha imza attı ve Fiziksel Bilimler (Physical Sciences) sıralamasına girme başarısı gösteren en genç üniversite oldu.

Times Higher Education (THE) “Bilim Alanları Dünya Üniversite Sıralaması 2021” listesini açıkladı. Kısa süre önce, yükseköğretim kurumlarını değerlendiren ve dünyanın en saygın uluslararası kuruluşlarından birisi olan THE’nin dünya genel sıralaması listesine giren ASÜ, şimdi de fizik, kimya, matematik, istatistik ve yer bilimleri alanlarını içeren fiziksel bilimler sıralamasında yer aldı. Türkiye’den sıralamaya girebilen 27 üniversiteden birisi olan ASÜ, 801-1000 bandı içinde yer alarak dikkat çekti. Son yıllarda farklı kuruluşların yaptığı çeşitli sıralamaların pek çoğunda üst basamaklarda yer alan ASÜ, akademik bakımdan yeni bir başarıya daha imza atmış oldu. İngiltere merkezli faaliyet gösteren ünlü derecelendirme kuruluşu THE, 13 performans göstergesini öğretim, araştırma, alıntılar, uluslararası görünüm ve endüstri geliri başlıklarındaki beş kategoride değerlendiriyor ve belirli aralıklarla hazırladığı listeyi kamuoyu ile paylaşıyor. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, böylesi önemli bir listede yer almaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Akademik olarak performansımız her geçen gün biraz daha artıyor. Bu noktada en büyük pay, son derece kıymetli çalışmalar yapan akademisyenlerimize aittir. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Detaylı bilgilere https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2021/subject-ranking/physical-sciences linkinden erişilebiliyor.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER