asü ve afad afet farkındalığı eğitimi protokolü imzaladı

asü ve afad afet farkındalığı eğitimi protokolü imzaladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, afetler konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi çalışmalarının çok değerli olduğunu ve Üniversite olarak bu husustaki tüm akademik birikimi paylaşmayı sürdüreceklerini söyledi.

ASÜ ile Aksaray İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arasında “Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı. “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında imzalanan protokol gereğince ASÜ ve AFAD, acil durum, sivil savunma ve afet faaliyetlerine ilişkin çeşitli çalışmaları işbirliği içinde gerçekleştirecek. Protokole ilişkin kısa bir açıklama yapan Rektör Şahin, ASÜ’nün, AFAD’ın afet farkındalığına dair yürüttüğü faaliyetlerin yaygınlaştırılması hususuna destek sağlayacağını, bununla birlikte akademisyenlerin ve öğrencilerin bilgilendirilmesi ile AFAD gönüllüsü kazanımına yönelik çeşitli çalışmalara da katkı sunacaklarını belirtti. Bu konunun önemine binaen öteden beri AFAD’la işbirliği halinde çeşitli organizasyonlar yaptıklarını anımsatan Şahin, “Afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlere dair hayati bilgilerin toplumun her katmanına etkili biçimde ulaştırılması çok önemli. Biz de bu konuya gereken desteği vermeye hazırız” dedi.

Rektör Şahin, açıklamasının son bölümünde, işbirliği protokolünün hazırlık aşamasından imza aşamasına kadarki süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER