ASÜ'yE YEVDES kapsamında bir destek daha

ASÜ'yE YEVDES  kapsamında bir destek daha

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının AB fonlarıyla finanse ettiği ve kısa adı YEVDES olan “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği” projesi kapsamında daha önce teknik destek hakkı elde eden Aksaray Üniversitesi (ASÜ), iş tanımına uygun bulunan projesi ile eğitim desteği almaya da hak kazandı.

Eğitime katılacak kişilerin seçiminde; kurumların coğrafi dağılımı, proje başvurularının tematik dağılımı, kurum içinde görev yapılan bölüm, cinsiyet, aynı kurum ya da aynı birimden başvuru yapan kişi sayısı, personelin hangi düzeyde görev yaptığı, coğrafi bölgelere göre kurumların özel eğitim ihtiyaçları, eğitim ve çalışma deneyimi gibi ölçütler dikkate alındı. Bu kapsamda ASÜ akademik personellerinden Prof. Dr. Kemal Aldaş, Doç. Dr. Tolga Taner, Doç. Dr. Yusuf Kaygısız, Dr. Öğr. Üyesi Hacı Murat Demir, Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Çelik ve idari personellerden Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy, Mustafa Şafak, İlhan Kocabaş ve Sinan Şenel eğitim desteği kazandı. Güz döneminde düzenlenecek eğitim programında, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği uygulamaları ve yatırımlarına ek olarak, sürdürülebilir enerji finansmanı, enerji projeleri yönetim döngüsü ve yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği farkındalığı gibi konular işlenecek.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, eğitim desteği almaya hak kazanan personeli tebrik etti ve proje kapsamında teorik eğitime ek olarak, Ankara’da bulunan örnek bina ve işletmelere saha gezileri düzenleneceğini de belirtti.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER