Atso Özbekistanlı tekstilcilerle görüştü

Atso Özbekistanlı tekstilcilerle görüştü

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Tekstil Sektörü Firmaları ile Özbekistan’ın Kaşkederya’da vilayetinde faaliyet gösteren Tekstil işletmeleri online olarak düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

ATSO İhracat Destek Ofisi tarafından webinar programı üzerinden online olarak organize edilen toplantıya ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Tekstil Firmaları ve Özbekistan’dan temsilciler katılım gösterdi.

Toplantı hakkında açıklama da bulunan ATSO Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, yaptığı açıklama da; “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi tarafından geçtiğimiz ay içerisinde organize edilen iş birliği toplantısında sektörler düzeyinde toplantıların yapılması kararı alınmıştır. Bu kararlar doğrultusunda Aksaraylı Tekstilci iş insanlarıyla Özbekistanlı Yatırımcıları bir araya getirerek sektöre yönelik görüşmeler gerçekleştirdik. Yapılan toplantı neticesinde Özbekistan Kaşkaderya Bölgesinde “Tekstil Expo Center” kurulması ve Aksaraylı Tekstilcilere yer tahsis edilmesi, Aksaray’da üretilen tekstil ürünlerinin Özbekistan’a ihracatına yönelik pazar desteği sağlanması, Kaşkaderya bölgesinde bulunan tekstil firmalarının teknik destek sağlanması ve Aksaraylı tekstilcilerin bölgeye bayilik, depo, showroom açmasında kolaylık imkânı oluşturulması noktasında görüş alışverişinde bulunduk. Bire bir tanışma ve firma sunumlarının yapıldığı toplantının ikili ilişkileri geliştirmeye yönelik iyi bir başlangıç olmuştur. İnşallah Özbekistan’daki sektör temsilcileri ile çok güzel çalışmalar yaparak Aksaray’daki tekstil sektörünün gücünü artıracağız” Dedi.

Son olarak, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde benzer toplantının Otomotiv Sanayi ve Yedek Parça temsilcileriyle devam edeceği belirtildi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER