Başkan Dinçer '' engellilerimizi istihdam edeceğiz

Başkan Dinçer '' engellilerimizi istihdam edeceğiz

“ENGELLİLERİN İSTİHDAM OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Aksaray Belediyesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında ''İSTİHDAMDA ENGEL YOK'' adlı projesinin protokolü Belediye Başkanı Evren Dinçer ile Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol tarafından imzalandı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, protokol gereği engellilerin meslek seçebilmesi ve bu alanda eğitim alabilmesinin önünü açtıklarını bildirdi.

Engelli Dostu Belediyecilik anlayışı ile pek çok projenin öncülüğünü üstlenen Belediye Başkanı Evren Dinçer, engellilerin özel sektörde istihdam edilmesinin olanak sağlayan “İstihdamda Engel Yok” projesi, Ahiler Kalkınma Ajansı kaynaklarıyla hayata geçiyor.

Ahiler Ajansının onaylandığı projeye göre Aksaray’da yaşayan engelli bireylerin mesleki beceriler kazanabileceği, sosyal gelişim ve uyumlarını destekleyecek atölyeler ve yaşam alanları oluşturulması planlandı.

Aksaray Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen imza töreninde Aksaray Belediyesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında sağlanan işbirliği protokolünü Belediye Başkanı Evren Dinçer ile Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol imzaladı. Başkan Dinçer, anlaşma protokolünde yer alan detayları paylaştı.

Proje kapsamında, eğitim müfredatı Milli Eğitim Bakanlığına göre belirlenen özel sektördeki engelli bireylerin iş istihdamına yönelik ve eğitim alan bireylerin özel sektör ihtiyacına yönelik olan ve eğitim alan bireylerin istihdamları COLİN’S, ORSAM A.Ş. gibi ilimizin öncü firmaları tarafından da desteklenecek.

Engelli Koordinasyon Merkezimizde yiyecek içecek işleri atölyesi, motorlu araçlar teknoloji atölyesi, giyim üretim atölyesi ve tarım atölyesi kurulacak.

Ayrıca bir adet Engelsiz Kafe açılarak burada da engelli bireylerin istihdamı uygun görüldü.

Mesleki eğitime katılamayacak olan engelli bireyler için ise sosyal etkinlik salonları oluşturulacak.

Yapılacak ek eğitim-seminer faaliyetleri ile süreç içerisinde ailelerin bilinçlendirilmesi, yapılacak olan iş birliğinin güçlendirilmesi hedeflendi.

Proje ortağımız olan İŞKUR, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ATSO ile yapılacak iş birliği sayesinde, eğitim alacak bireylere iş ve meslek danışmanlığı sağlanacak ve eğitim süreci sonunda mesleki yeterlilik belgesi verilecek

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER