Bedir muhtar cami ve külliyesi'nin temeli dualarla atılıyor

Bedir muhtar cami ve külliyesi'nin temeli dualarla atılıyor

Aksaray Belediyesi’nin Bedir Muhtar Kabristanlığı içerisinde hayata geçirdiği Bedir Muhtar külliye ve Camii projesinin temeli dualarla atıldı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda çalışmalara başlanılan külliye ve cami projesinde yapılan temel atma törenine Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Genel Meclis Başkanı M. Muammer Tüzün, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, Aksaray Üniversitesi rektörü Yusuf Şahin, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Alay Komutanı Halil Murat Bilgiç, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, kadın kolları başkanı Ferhan Polat, Gençlik kolları başkanı M. Emin Kılıç, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Şehirlerin tarihinin ülkelerin tarihinde daha eskiye dayandığını ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Devletler yıkılıyor kuruluyor ancak şehirler ülkenin temel unsuru oluyor. Şehirleri de anlatan anımsatan akıllarda kalmasını sağlayan oradaki eserler, camiler ve oranın ilim irfan alimleri, Ankara’mız nasıl Hacı Bektaşi Veli ile İstanbul nasıl Ayasofya ile anılıyorsa Anadolu şehirlerimizde yapılan yapılar eserler ve camilerle anılıyor. Bizde buradan hareketle seçim dönemimizde Bedir Muhtar Kabristanlığına külliye ve cami projesine yer verdik. Allah nasip etti şartlar yerine geldi ve bugün temel atma törenini gerçekleştireceğiz. İnşaallah kısa sürede inşaat çalışmalarını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Camimiz 570 metrekare kapalı alana sahip aynı anda Bin vatandaşımızın namaz kılma imkânı sağlıyor. İnşaat alanı olarak da Bin 100 Metrekare alanı kapsıyor. Külliye kapsamında taziye salonları ve müştemilat alanları yer alıyor. Projemizi en kısa sürede tamamlayarak hizmete açıp Aksaray’ımızın ziyaret edilecek, anımsanacak, anılacak, dua alınacak bir yeri haline getirmeyi planlıyoruz. Dualarınızı eksik etmeyin törenimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ Dedi.

Milletvekili Cengiz Aydoğdu yaptığı konuşmada şehirlerin bir mana etrafında kurulduğunu ve Aksaray Belediyesinin yaptığı külliye ve cami

projesinin de Aksaray’da bir değeri ortaya çıkarttığını belirtti. Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve belediye ekiplerine başarılar diledi.

Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller yapılan çalışmaların hayırla neticelenmesi için dua etti. Protokol üyelerinin butona basması ile cami temeli için ilk harcı atmış oldular.

Temel atma töreninin ardından protokol üyeleri ve davetlilerle birlikte inşaat alanını gezen Belediye Başkanı Evren Dinçer inşaat alanında bilgiler verdi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER