Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Projesi adım adım ilerliyor.

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Projesi adım adım ilerliyor.

AKSARAY BELEDİYESİ BEDİR MUHTAR CAMİ VE KÜLLİYESİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

BAŞKAN DİNÇER “MANEVİ ESERLERİ GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İSTİYORUZ”

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Projesi adım adım ilerliyor. İhalesi tamamlanan bin 400 metrekare kapalı alana sahip Külliye projesi içerisinde modern mimarisiyle erkek ve bayan bölümüne sahip Cami, bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar yer alıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yakından takip ettiği Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Projesinin ihalesi tamamlandı ve proje sahasında ön hazırlık çalışması devam ediyor. Toplam 3 Bin 300 Metrekare alana sahip olacak Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi, Somuncu Baba Külliyesine benzer tarzda inşa edilecek.

Proje ile ilgili tüm alt yapı çalışmalarının tamamlandığını açıklayan Başkan Dinçer, Külliye projesinin Bin 400 metrekarelik kapalı alanı kapsadığını söyledi. Başkan Dinçer, proje sahasına külliye inşaatının yanında sosyal donatılar ve altyapı çevre düzenleme işlerini yapılacağını belirtti.

Bedir Muhtar Mahallesinde Bedir Muhtar Kabristanlığı içerisine inşa edilecek külliye projesinde erkek ve bayan bölümüne sahip Cami, bay bayan taziye evleri, bay bayan lavabolar ve abdesthaneler, şadırvan yer alıyor.

Bedir Muhtar Mahallesinde tarihi dokuyu yaşatmak, eserlerin gelecek nesillere aktarımını sağlamak ve şehirleşme estetiği ile tarihi özellikleri aynı düzlemde buluşturmak maksadıyla yapılacak olan Bedir Muhtar Külliyesinin Aksaray için önemli bir proje olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, projenin takipçisi olduklarını ve ilk kazı çalışmasının önümüzdeki günlerde başlatılacağını duyurdu.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER