Belediye Başkanı Evren Dinçer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı

Başkan Dinçer mesajında engellilerin toplumsal yaşamdan diğer bireylerle eşit faydalanması için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Aksaray Belediyesinin engelli bireylere sosyal hayat içerisindeki katılımlarını artırmak, toplum içerisinde etkin rol kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla birçok sosyal projeler başlatarak öncülük ettiğini belirtti.

Engelli olan bireylerin yaşama sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürmeleri için çalışmak, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımız arasında yer aldığını belirten Başkan Dinçer, “Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Bizler yerel yönetimler olarak engelli bireylerimizin her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezimiz sayesinde şehrimizdeki 12 engelli derneklerini bir araya topladık. Onlara çok güzel bir bina tahsis ettik. Bu binada çeşitli aktiviteler ve eğitim kursları düzenlenebiliyor.

Engelli vatandaşlarımızın iletişimini güçlendirebilmek adına pandemi öncesinde işaret dili kursları düzenledik.

Kaldırımlarda, cadde ve bulvarlarda engellilerimize kolay ve güvenli ulaşım imkânı sunabilmek adına düzenlemeler yaptık.

Yılın belli dönemlerinde engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalyeleri ücretsiz olarak dağıttık. Ve bu hizmetimize devam ediyoruz.

Son olarak proje aşamasında olan Engelsiz Yaşam Merkezinden bahsetmek istiyorum. Engelli ve ailelerinin haklarının ön planda tutulacak Engelsiz Yaşam Merkezinde, engelli bireylere ilgi duyduğu alanlarda beceri kazandırılarak istihdam edilmesini sağlanacak.

Böylesi önemli bir günde toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan bütün engelli vatandaşlarımızın dostu ve destekçisi olduğumuzu belirterek kendilerine ve ailelerine mutlu, huzurlu, güzel bir yaşam diliyorum.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER