Belediye İş’ den Bir Rekor Sözleşme Daha %57 Zam

Belediye İş’ den Bir Rekor Sözleşme Daha %57 Zam

Belediye-İş Sendikası Niğde Şubesi ile Konaklı Belediyesi arasında devam etmekte olan Toplu Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Konaklı Belediyesi Personel Ltd. Şti. bünyesinde çalışan işçilere yönelik Toplu İş Sözleşmesi, Belediye-İş Sendikası Niğde Şubesi ile imzalandı. Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen imza törenine Konaklı Belediye Başkanı Sayın Maksut Özçelik, Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Sayın Yusuf Karaca, Şube Sekreteri Sinan Abbasoğlu ile belediye çalışanları katıldı.

Başkan Karaca, Belediye-İş Sendikası ile Konaklı Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığını belirtti. Göreve geldiği günden beri emekçinin hakkını koruyan ve emekçilerin her zaman yanında olan Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca, “Konaklı Belediye Başkanı Maksut Özçelik ile işçilerimizin yüzünü güldüren bir sözleşmenin daha anlaşma ile sonuçlanmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

Konaklı Belediye Başkanı Sayın Maksut Özçelik ile imzalamış olduğumuz Toplu İş Sözleşmemiz 3 yıl geçerli olacaktır. Her yıl artırım yapılacak olan sözleşmemiz, 2023 yılında sona erecektir. Toplu İş Sözleşmemiz, İşçilerimize %57 oranında zam, ayrıca 82 yevmiye ikramiye ve sosyal haklar kazandırmıştır.

Konaklı Belediye Başkanımız Sayın Maksut Özçelik Bey'e çalışan işçilerimizin emeğinin karşılığını en iyi seviyeye getirme çabası gösterdiğinden dolayı teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız göreve geldiği günden beri işçilerimizin hakkını ve hukukunu her zaman koruyup gözetmiştir. Daha öncede Konaklı Belediyesinde çalışan biri olduğu için belediyeciliğe yabancı değildir. Emekçinin alın terinin ne olduğunu bilmektedir. Konaklı Belediye Başkanımız Sayın Maksut Özçelik gerçekten işçinin yanında olduğunu yapmış olduğu sözleşmeyle ortaya koymuştur. Bu konuda kendisine teşekkürlerimi sunuyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Toplu İş Sözleşmemiz çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konaklı Belediye Başkanı Sayın Maksut Özçelik yaptığı açıklamada ise; "İşçi arkadaşlarımızın üyesi olduğu sendika ile yaptığımız anlaşmadan arkadaşlarım adına mutluluk duydum. Belediye-İş Sendika Başkanımız Sayın Yusuf Karaca ile imzaladığımız sözleşmenin işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Belediyemiz imkânları dahilinde güzel bir sözleşmeye imza attığımızı düşünüyorum. Çalışanlarımız benim mesai arkadaşlarımdır, onlar bu ücretleri hatta daha fazlasını hak ediyorlar.

Konaklıda benim ve Belediyemizin yüzünü ağartan mesai arkadaşlarıma çok teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. İmzalamış olduğumuz sözleşmemiz belediyemize sendikamıza ve çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER