bireyleri ve medeniyetleri inşa eden öğretmenlerdir

bireyleri ve medeniyetleri inşa eden öğretmenlerdir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bireylerin hayata dair tasavvurlarının şekillenmesindeki en büyük etkinin öğretmenlerin olduğunu söyledi.

Şahin, yazılı bir basın açıklamasıyla Öğretmenler Günü’nü kutladı. Eğitimin, müreffeh bir geleceğin anahtar unsuru olduğunu ve hayatın bütününü doğrudan etkilediğini ifade eden Şahin, “Öğretmenler, böylesi önemli bir etki alanının ana aktörüdür. Onlar, anlamlandırma serüvenimizin başlamasından itibaren hayatımızın merkezinde olan ve emekleri ile bugün bizi biz yapanlardır” dedi. Mesleğin, nesilleri şekillendiren ve ikamesi olmayan büyük bir güç, öğretmenliğin ise üstün bir insani vasıf olduğuna da dikkat çeken ASÜ Rektörü, öğretmenlerin bireyleri ve dolayısıyla toplumu ve medeniyetleri de inşa ettiğinin altını çizdi.

ASÜ Rektörü mesajını şu sözlerle tamamladı: “Bu vesile ile Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm öğretmenleri minnet ve şükranla anıyor, emekli olan ve görevi başındaki öğretmenlerimize de sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Bugünlere gelmemize vesile olan ve haklarını asla ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.”

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER