daha yeşil bir Aksaray için

daha yeşil bir Aksaray için

Aksaray Belediyesi Hassas, Nakkaş ve Hürriyet Mahallelerinde bulanan orta refüjlerde ağaçlandırma çalışması başlattı.

Göreve geldiği günden bugüne kadar geçen süre içerisinde kentin daha yeşil bir görünüme kavuşması için fidan seferberliği başlatan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Nakkaş, Hürriyet ver Hassas Mahallelerindeki ana arterlere yeni ağaç dikme talimatı verdi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Hürriyet Caddesindeki orta refüjün 1250 metre uzunluğundaki alanına 120 adet Çınar ve 120 adet mazı pyramit cinsi ağaç dikti.

Ekipler Hürriyet Mahallesinin yanı sıra Nakkaş Caddesi 39. Caddede bulunan orta refüje 75 adet ıhlamur ve 75 adet Leylandi cinsi ağacın dikimini gerçekleştirdi. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler Hassas Mahallesi 6635. Sokaktaki orta refüjlerde de ağaç dikim çalışmalarını gün boyu sürdürdü. Yağmura rağmen çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler Hassas Mahallesi 6635. Sokaktaki orta refüje 40 adet kültür çınarı 40 adette Leylandi cinsi ağacı toprakla buluşturdu.

Bugün yapılan çalışmalarla Aksaray Belediyesi ekiplerince 3 mahallede toplamda 3 bin metrelik alana 470 adet ağaç dikildi. Yetkililer şehrin birçok noktasında ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceği bilgisini paylaştı.

Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Aksaray’ımızın daha yeşil bir şehir olması ve modern bir görünüme kavuşması için belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Özellikle mahallerimizin ana arterleri olan caddelerin refüjlerini ağaçlandırarak daha yeşil ve güzel bir görünüm kazandırıyoruz. İnşallah yapacağımız çalışmalarla şehrimize layık olduğu en güzel hizmetleri sunacağız” ifadelerini kullandı.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER