daha yeşil bir ülke, daha yeşil bir şehir, daha yeşil bir kampüs

daha yeşil bir ülke, daha yeşil bir şehir, daha yeşil bir kampüs
“Milli Ağaçlandırma Günü” münasebetiyle Türkiye genelinde saat 11.11’de başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) kampüsüne 500 adet fidan dikildi.

Kampüsteki etkinliğe Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. Engin Deligöz ve Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ile Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş, akademisyenler ve idari personeller katıldı. Fidan dikimine dair kısa bir bilgilendirmenin ardından tüm katılımcılar, daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Aksaray ve daha yeşil bir kampüs için çalışmaya başladı. Kampüs Camisi etrafında belirlenen alana mavi selvi, ılgın ve iğde türünde 500 adet fidan dikildi. Kampanyaya, kampüs içinde bulunan Aksaray Anaokulunun minik öğrencileri de katkı sundu. Yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından katılımcılar, böylesi anlamlı bir etkinliğin içinde yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

2019 yılında alınan kararın ardından her yıl 11 Kasım günleri “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanmaya başlandı ve ilk yıl Türkiye genelinde 11 milyon adet fidan toprakla buluşturuldu. Bu yıl dikilmesi hedeflenen fidan sayısı Türkiye genelinde 83 milyon, Aksaray genelinde ise 500 bin adet olarak belirlendi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER