dijital dönüşüm projesi üçüncü faz çalışmayla genişletildi

dijital dönüşüm projesi üçüncü faz çalışmayla genişletildi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından gerçekleştirilen Dijital Dönüşüm Projesinin kapsamı genişletildi. Projenin üçüncü faz çalışmasına, içinde Aksaray Üniversitesi’nin de (ASÜ) olduğu farklı üniversiteler de katıldı.

“Cisco Dijital Dönüşüm Eğitim Programı Faz III Lansmanı,” YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıya ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de katıldı. Pandemi süreci ile birlikte yükseköğretimdeki dijitalleşmenin belirli standartlar ekseninde sürdürülebilmesi için başlatılan proje kapsamında, öğretim elemanları sertifikalı bir eğitim programından geçiyor ve kendi üniversitelerindeki akademisyen ve öğrencilere dijital network ve siber güvenlik hususlarında eğitim veriyor. Projenin ilk iki faz eğitim çalışmalarına 24 üniversite katılmıştı. Yeni üniversitelerin eklendiği üçüncü faz eğitim çalışmalarına programlama ve siber güvenlikle birlikte, DevNet Associate ve Cybersecurity Operations dersleri de eklenecek.

YÖK-Cisco işbirliği ile yürütülen çalışmaların üçüncü fazı Ocak-Ağustos 2021 dönemini kapsıyor.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER