Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret

Valimiz Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanımız Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Altınsoy, ilçe ve belde belediye başkanlarımız ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret ettik. Aksaray’ımız için oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

Sayın Bakanımızın başkanlık ettiği ve bakanlık bürokratlarının da katılım sağladığı toplantıda Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışma sahasına giren konuları, ilimizin eksiklerini ve ihtiyaçlarını görüşme fırsatımız oldu. Üzerine istişare ettiğimiz pek çok konuda da gelişme olacağını görmek bizleri sevindirdi.

Her bir İlimizin genç nüfusunun potansiyelini kendilerine ifade etmemiz üzerine spor tesislerimizin iyileştirilmesi ve ek spor tesisleri yapılması noktasında Bakan Beylerin konuya sıcak bakması bizim açımızdan memnun edici bir gelişme oldu.

Şehrimiz genelinde, ilçelerimizde ve beldelerimizde Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan yatırımları değerlendirdik. Yapılan yatırımların iyileştirilmesi yönündeki taleplerimizi kendilerine ilettik. Ayrıca gençlik ve spor yatırımları alanında ilimizin ihtiyaç duyduğu konuları kendilerine aktardık.

Her bir belediye başkanımızın söz alarak ilçe ve beldelerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dile getirdiği toplantıda Aksaray’a; mevcut statlarımızın iyileştirilmesi, tüm ilçelerimize halı saha yapılması, ihtiyaç olan mahallerimize spor aletlerinin yerleştirilmesi, gençlik merkezlerinin sayılarının artırılması, Dağılgan Spor Kompleksine sentetik saha yapılması, okul bahçelerinin spor alanlarına çevrilmesi, şehir genelindeki spor alt yapısının güçlendirilmesi ve 100 adet basketbol potası gönderilmesi gibi konuların devletin imkânları doğrultusunda 2021 yılı bütçesi içerisine dâhil edilmesi noktasında ilerleme sağladık. Ayrıca Aksaray’da Spor Fabrikası adıyla yapımı süren Spor Tesisimizin inşaatının hızlandırılarak bir an evvel tamamlanıp hizmete açılması konusunda da mutabık kaldık.

Gençlik ve Spor Bakanlığı için Aksaray açısından 2021 yılının verimli bir yıl olacağını düşünüyoruz. Bakanımıza ilimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Heyetimizin davetini kırmayan ve en kısa zamanda geleceğini ifade eden Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ilimize bekliyoruz.

Toplantımıza Sayın Valimiz katıldı, çok teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız katıldı ve yerel yönetimlerimizin gençlerimize yönelik yürüttüğümüz çalışmaları da Bakan Beylere sundular. İl Başkanımız, ilçe ve belde belediye başkanlarımız katıldı. Oldukça verimli geçen bir toplantı oldu.

Cengiz AYDOĞDU Aksaray Milletvekili

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 Aksaray doğumluyum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER