engelsiz park çok beğenildi

engelsiz park çok beğenildi

Aksaray Belediyesinin fiziksel engellilere özgü olarak inşa ettiği ‘Engelsiz Park’ şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı. Özelliklede çocukları heyecanlandıran parkta, engellilere özel tasarlanan oyun gruplarının montajı yapılıyor.

Aksaray Belediyesi, ilkini Tacin Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Parkı içine kurduğu ‘Engelsiz Park’ın, 2’ncisini TOKİ Cumhuriyet Mahallesi Genç Osman parkı içine kurulumunu yapmaya başladı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan her iki parkta özellikle engelli çocukların güvenli şekilde oynayabilmeleri için her ayrıntı düşünüldü. Parkta engellilerin kolaylıkla kullanabileceği, özel tasarlanan oyun grupları yer alıyor. Ayrıca oyun grupları arasında düşme ve yaralanma risklerinin ortadan kaldıran bariyeler de bulunuyor.

Montaj çalışmalarının tamamlanmasının hemen ardından parkın zemini bedensel engellilerin ihtiyaçları gözetilerek tamamen kauçuktan kaplama yapılacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, ‘Engelsiz Park’ yapılması yönünden engelli bireyler ve özelliklede engelli çocuğu bulunan ailelerden yoğun talep alındığını belirtti. Başkan Dinçer, yapılan park ile engelli çocukların parkta rahatlıkla ve özgüven içinde keyifli vakit geçireceklerini söyledi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER