Erasmus+ kamsamında asü'ye 127 bin avro hibe desteği

Erasmus+ kamsamında asü'ye 127 bin avro hibe desteği

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Türkiye Ulusal Ajansı’nın 2020 Erasmus+ KA107 Projelerini değerlendirme sürecini tamamladığını, ASÜ’nün kendisi ile aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında ülke bazlı en çok projesi kabul edilen ikinci Üniversite olduğunu söyledi. 10 ülkeyle öğrenci ve personel değişimine hak kazanan ASÜ, 127 bin Avro hibe desteği alacak.

İlgili programla yükseköğretim öğrenci ve personeline diğer bir ülkede öğrenme ya da mesleki deneyim edinme imkânı sunulduğunu kaydeden Rektör Şahin, faaliyetin temel amaçlarının yükseköğretim öğrencilerinin kişisel gelişimlerini ve istihdam edilebilirliklerini geliştirmek, yükseköğretim kurumlarında çalışan personelin mesleki gelişimini desteklemek ve yükseköğretim kurumlarının kapasitelerini ve uluslararası boyutunu arttırmak olduğunu belirtti. Çalışma, bilgi, beceri ve yabancı dil yetkinliği, kültürel farkındalık gibi katkılarıyla da dikkat çekiyor. Erasmus+ KA107 Projeleri ile alakalı yapılan değerlendirme sürecinin tamamlandığını ve ASÜ’nün önemli bir başarı elde ettiğini söyleyen Prof. Şahin, “Üniversitemiz kendisi ile aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında, en çok projesi desteklenen ikinci Üniversite olmuştur. Bu kapsamda ASÜ, Tunus, Cezayir, Ürdün, Fas, Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Uganda, Etiyopya ve Ukrayna ülkeleriyle öğrenci, personel ve öğretim üyesi değişim hakkı ve 127 bin Avro hibe desteği kazanmıştır” dedi.

Şahin, sürecin başından sonuna katkı sunan herkese teşekkür etti ve ortak ülkeler arasında yapılan öğrenci ve personel değişim hareketliliğinin kurumsal bakımdan son derece önemli çıktılarının olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 17:30
Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER