gençlerimiz bilime yönelecek

gençlerimiz bilime yönelecek

Belediye Başkanı Evren Dinçer, kısa zaman içerisinde açılacak Aksaray Bilim Merkezinde incelemelerde bulundu. Başkan Dinçer, gençlerin bilime yönelmesini sağlayacak tesisin önümüzdeki günlerde açılacağı müjdesini verdi.

Aksaray Belediyesi tarafından Tacin Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı içerisinde yapılan Aksaray Bilim Merkezinde son rötuşlar yapılıyor. Yakın tarihte açılması planlanan Aksaray Bilim Merkezinde incelemede bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bilim Merkezi sayesinde gençlerin bilim ve teknolojiyle buluşarak yeni fikirler üretilmesine imkân sağlayacağını bildirdi.

3615 metrekare kapalı alana sahip Bilim Merkezinde her yaş grubundan insanın faydalanabilmesi için ayrı ayrı bölümlerin oluşturulduğunu aktaran Başkan Dinçer, “Merkezimizin her yaş grubuna hitap etmesine özen gösteriyoruz. Yetişkinlerimiz, gençlerimiz, öğrencilerimiz ve çocuklarımız için farklı alanlar oluşturduk. Bütün hemşerilerimizin buradan istifade etmesini amaçlıyoruz” dedi.

Başkan Dinçer, Bilim Merkezi ile ilgili yaptığı değerlendirme de “Burada gençlerimizin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri için tüm imkânlar sağlandı. Ayrıca gençlerimiz kurulan laboratuvarlarda AR-GE çalışması ile geleceğe yönelik yüksek teknolojili ürünler yapma becerisi kazanacak.

Bilim Merkezimizi, gençlerimizin ilgi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak dizayn ettik. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından açılışını gerçekleştireceğiz. Şehrimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER