gençlerimizin elinde birçok imkan var

gençlerimizin elinde birçok imkan var

Belediye Başkanı Evren Dinçer, lise öğrencileri ile kahvaltı programında buluştu. Başkan Dinçer, içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde gençlerin çok şanslı olduğunu ve birçok imkanı elinde bulundurduğunu söyledi.

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde lise öğrencileri, Aksaray Belediyesi Sosyal Tesisi Piramit Kafe de bir araya geldi. Buluşma programında gençler merak ettikleri soruları Başkan Dinçer’e yöneltti.

Aksaray Belediyesinin gençlere yönelik projelerini anlatan Belediye Başkanı Evren Dinçer, gençlerin kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalarına imkân veren projeler yürüttüğünü söyledi.

Aksaray’da doğup büyüdüğünü aktaran Başkan Dinçer, “İlk, orta, lise hatta üniversite eğitimimi bu şehirde tamamladım. Daha sonra Belediye Başkanlığı görevi nasip oldu. Kendi şehrimize hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Bir öğrencinin “En büyük hayaliniz nedir” sorusuna cevap veren Başkan Dinçer, “Bizim en büyük hayalimiz; Aksaray’ımızı daha yaşanabilir, daha müreffeh bir şehir yapmak. Tabi bunun için çok çalışmak gerekiyor. Bu çalışmanın gereği olarak birçok proje ve hizmeti aynı anda gerçekleştiriyoruz ” şeklinde cevapladı.

Öğrencilerden gelen taleplerin her zaman değerlendirildiğinin altını çizen Başkan Dinçer, öğrencilerden en çok kitap konağı ve kütüphane yapılması yönünde talep aldığını söyledi. Bunun için projesi hazırlanan 3 adet kitap konağı yapımının önümüzdeki günlerde başlayacağını söyledi.

Gençlerin elinde birçok imkân bulunduğunu anımsatan Başkan Dinçer, “Bizim zamanımızda bilgiye erişmek çok bu kolay değildi. Şimdi herkesin elinde cep telefonu var. İnternet var. Bilgiye erişim çok kolay. Bu imkânı iyi değerlendirin. Çok çalışmanızı tavsiye ediyorum ki istediğiniz hedefe varabilirsiniz” dedi.

Başkan Dinçer, öğrencilerin hatıra fotoğrafı isteğini geri çevirmedi. Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER