‘Güzelyurt İlçemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için imkânlarımızı seferber edeceğiz’

‘Güzelyurt İlçemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için imkânlarımızı seferber edeceğiz’

Vali Hamza Aydoğdu Güzelyurt İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, KOP İdaresi Başkanlığı ve Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğinde ilçenin turizm potansiyeli ve turizm yatırımlarının değerlendirildiği toplantıya başkanlık eden Vali Aydoğdu Aksaray’ın, Güzelyurt’un turizmde hak ettiği yere gelmesi için hep birlikte gayret göstereceklerini söyledi.

Güzelyurt İlçesinde Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Aydoğdu tabi güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen ilçenin Aksaray’ın önemli turizm merkezleri arasında bulunduğunu söyledi.

Vali Aydoğdu beraberinde İlçe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas, Ağaçören Kaymakamı Osman Acar, Belediye Başkanı Ünal Değirmencioğlu, Vali Yardımcıları Mehmet Tanışır, Yasin Ardıç, KOP idaresi Başkanı Halil İbrahim Tongur, Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol, İl Genel Meclis Üyeleri Fahrettin Akyamaç, Hayrullah Balkır ve teknik personeller ile birlikte Manastır Vadisi, Güzelyurt Göleti, Yüksek Kilise ile yine ilçenin ziyarete açık ve açılması değerlendirilen turizm alanlarında uygulanması değerlendirilen projelerle ilgili yerinde incelemelerde bulundu.

-Turizm projelerinin sağlam altyapısı olmalı, Aksaray turizmde zaman kaybedemez

Vali Aydoğdu bir dönem otel olarak hizmet veren belediye yanındaki tarihi binada düzenlenen toplantıda Güzelyurt İlçesinde mevcut durum, turizmin geliştirilmesi ve ilçeye daha çok turistin gelmesini sağlayacak projelerle ilgili bilgi aldı.

Toplantıya katılan KOP İdaresi Başkanı Halil İbrahim Tongur, AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol ve ilgili teknik personellerden hazırlanacak projelere sağlanabilecek hibe destek programları hakkında görüşlerini alan Vali Aydoğdu; Aksaray ve turizm bölgelerinin turizm potansiyelini ortaya çıkartacak, bu alanda gelişmesini sağlayacak projelerin uygulanması için ilgili tüm imkânların seferber edileceğini söyledi.

Bölgenin tabi güzelliklerinin turizme kazandırılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Vali Aydoğdu; “Bu konuda hazırlanan projelerin bir an önce hayata geçirilmesi çok önemli. Hazırlanan her projenin uygulanabilirliği ve bunları destekleyecek altyapısı iyi hazırlanmalı. Aksaray bu konuda zaman kaybedemez. İlgili kurum ve kuruluşlar bu alanda hazırlıklarını zaman kaybetmeden eksiksiz tamamlayacak. Şehrimizi turizm bölgelerimizi turizmde hak ettiği yere taşıyacak projeleri hayata geçirmek için daha çok çalışacağız’ dedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER