İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 yılı 3. Toplantısı Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

2020 yılı işgücü eğitim planına göre Aksaray genelinde yapılan faaliyetler ve yatırımlar toplantıda değerlendirildi. Çalışma ve İş Kurumu Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş tarafından yapılan faaliyetler ve İl İstihdam Denetim Kurulunun program dâhilinde yaptığı denetimleri hakkında kurula bilgi verdi.

2020 yılı ilk 6 aylık dilimde kayıtlı 36.500 işgücü olduğunu belirten İşkur Müdürü Akkuş 2020 yılında 6ay içerisinde 2.403 erkek, 732 bayan çeşitli meslek dallarında istihdam edildiğini vurguladı.

Tarımda sanayide ve farklı dallarda daha fazla istihdamlarla Aksaray zirveye taşınacak;

Toplantıda açıklama yapan Vali Aydoğdu “Türk toplumu çalışkan bir toplumdur. Meslek edindirme kurslarına başvuru yapan kursiyerlere alacakları eğitim ve birikimlerle günümüz teknolojisine uygun beceri kazandıracağız ki istedikleri alanlarda uzmanlaşarak fabrikalarda insanları daha fazla istihdam edilebilecek.” dedi.

Farkındalık oluşturacağız;

Vali Aydoğdu konuşmalarının devamında “Engellilerle ilgili bir farkındalık oluşturacağız, OSB Müteşebbis Heyeti ile bir araya gelerek onlara meslek edindirme kursları vereceğiz. Engelli vatandaşlarımızı istihdam edeceğiz. Sorunlar hepimizin sorunu birlikte çözeceğiz.” dedi.

Gündemde yer alan konuların görüşüldüğü İl İstihdam Kurulu Toplantısına Aksaray Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, Aksaray Ticaret Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ve kurul üyeleri katıldı.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER