il istihdam ve mesleki eğitim kurulu vali Hamza Aydoğdu başkanlığında toplandı

il istihdam ve mesleki eğitim kurulu vali Hamza Aydoğdu  başkanlığında toplandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 yılı 3. Olağan toplantısı Aksaray Valisi Sayın Hamza Aydoğdu'nun başkanlığında gerçekleşti. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş tarafından 2020 yılı 6 aylık dönem içerisinde işgücü piyasası ve pandemi sürecinde istihdam konuları kurul üyeleri ile birlikte değerlendirildi. Pandemi sürecine rağmen istihdam rakamlarında geçtiğimiz yılın ilk 6 ayına oranla işe yerleştirmede %3,4’lik bir artış sağlandı.

AKSARAY’DA PANDEMİYE RAĞMEN İSTİHDAMDA ARTIŞ

İlimiz Valisi Sayın Hamza Aydoğdu tarafından OSB de yeni yatırım yapacak olan firmalar ile dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli, genç, kadın istihdamına yönelik kurum ve kuruluşların iş birlikteliğinde çalışmalarının sürdürülmesinin önemli olduğunu belirterek; ilimizin işe yerleştirmede ve TR71 bölgesinde işsizliği azaltan iller olmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Bilhassa kadın kooperatiflerinin sayısının arttırılarak kadın istihdamının önemine ve ev ekonomisine sunduğu katkılara yer verdi. Toplantı’da İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri tarafından Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapan ve yapacak olan firmalar hakkında bilgi verilmesi, Mevsimlik tarım işçilerinin sorunları, Çocuk İşçiliği ile mücadele, dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli, genç kadın istihdamı, pasif iş gücü programları, pandemi sürecinde işçi ve işverenlere sağlanan teşvik ve destekler, kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği, nakdi ücret desteği ve esnafın sorunları ve çözüm önerileri dile getirildi. Ayrıca 2020 2. Dönem başvuruları kapsamında engelli ve eski hükümlü 43 kişinin farklı sektörlerde 65 bin TL'ye kadar hibe desteği için müracaat ettiği belirtilerek, dezavantajlı vatandaşlara yönelik ayrıca meslek edindirme kursları ve aktif işgücü programları hakkında değerlendirmeler gerçekleştirildi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya ilimiz Valisi Sayın Hamza AYDOĞDU, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri PEREK, Vali Yardımcısı Mustafa TÜRKCAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan ALTUNDAĞ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt GÖKTAŞ, OSB Müdürü Ayhan ERMİŞ, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Doğan CEYLAN, İl Milli Eğitim Müdürü H.Ömer KARTAL, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile özel sektör temsilcileri, işçi ve işveren sendikaları katıldı.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER