insan sağlığına zararlı sinek ve haşerelerin oluşmaması için kaynak noktaları ilaçlanıyor

insan sağlığına zararlı sinek ve haşerelerin oluşmaması için kaynak noktaları ilaçlanıyor

İnsan sağlığına zararlı her türlü etkeni ortadan kaldırmak için şehrin her noktasında ilaçlama çalışması yapan Aksaray Belediyesi, sinek, uçkun ve haşerelerin oluşmaması için şehre yakın akarsu, gölet ve dere yataklarında ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Aksaray’da Vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için birbirinden farklı projeleri hayata geçiren Aksaray Belediyesi, toplum sağlığını korumayı her türlü çalışmanın üzerinde tutuyor. Yaz aylarında sıcakların artması ile birlikte insan sağlığına zararlı sinek, kara sinek ve haşerelerin oluşmaması için kaynak noktaları olan dere yataklarında ilaçlama çalışması periyodik aralıklarla yapılıyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında etkin ve kalıcı çözüm sunabilmek adına kent merkezi ve çevresinde bulunan dere yataklarından alınan numunelerin yapılan labaratuvar sonuçları ile insan sağlığına zararlı larvaların bulunduğu tespit edildi. İnsan sağlığına zararlı haşerelerin oluşmaması için kaynak noktaları olan dere yataklarında ilaçlama çalışması yapıldı. Uzman ekiplerce yapılan ilaçlama çalışmalarında insan sağlığına zararlı olmayan ürünler tercih edildi.

Aksaray Belediyesi yetkilileri, Aksaray Belediyesinin insan sağlığına zararlı her türlü etkeni ortadan kaldırmak için mücadele verdiğini belirterek vatandaşların da bu tür zararlıların oluşmaması ve tehdit haline dönüşmemesi için evlerinde veya bahçelerinde oluşan su birikintilerinin, göletlerin ve havuzların içerisinde bulunan suların sık sık değiştirilmesi gerektiğinin uyarısında bulundular.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER