“İnsanlar için ekmek ve su ne kadar vazgeçilmezse, basın özgürlüğü de toplumlar için o kadar önemlidir

“İnsanlar için ekmek ve su ne kadar vazgeçilmezse, basın özgürlüğü de toplumlar için o kadar önemlidir

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, Türk basınında sansürün kaldırılışının yıldönümü ve ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ dolayısıyla yayımladığı mesajda, halkın haber alma özgürlüğünün önemine işaret ederek, “İnsanlar için ekmek ve su ne kadar vazgeçilmezse, basın özgürlüğü de toplumlar için o kadar önemlidir” dedi.

Aksaray Ticaret Borsası olarak; özgür ve tarafsız basının, hem ekonomik hem sosyal gelişimimizde çok önemli rolü olduğuna yürekten inanıyoruz” .

Özkök mesajında şu ifadelere yer verdi: “Basınımız; toplumun bilgilendirilmesi, gelişmelerin ve fikirlerin topluma aktarılması gibi çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi basın, milletin sesidir. Baskı ve kısıtlamalarla kalkınmanın sağlanamayacağı, sansürcü bir anlayışla mutlu ve güvenli bir gelecek kurmanın mümkün olmadığı, günümüzde herkesin ortak düşüncesi haline gelmiştir. O bakımdan özgürlük hakkımıza hepimiz, ekmeğimizi suyumuzu korur gibi sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER