kaçak yapılara geçit yok

kaçak yapılara geçit yok

Aksaray Belediyesi, imar planı dahilinde kaçak yapılara geçit vermiyor. İmara aykırı inşa edilen yapılar için yıkım kararı alınıyor.

Aksaray Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Türkiye genelinde başlatılan “İmar Barışı” yasasından faydalanarak mera ve hazine arazileri üzerine kaçak yapı inşa eden kişilerin aldıklarını Yapı Kayıt Belgesini iptal etti.

Aksaray Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, Laleli Mahallesinde “İmar Barışı” affından faydalanarak imara aykırı olarak yapılan bu yapılar için yıkım kararı aldı.

Belediye Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü kontrolünde mera ve hazine arazileri üzerindeki kaçak yapılar tek tek yıkıldı.

Aksaray Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklamada Laleli Mahallesinde son 2 günde bu kapsama giren 32 yapının yıkımının tamamlandığı bildirildi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER