kitap konağının ve millet kıraathanesinin kapıları kitap severlere açılıyor

kitap konağının ve millet kıraathanesinin kapıları kitap severlere açılıyor
Aksaray Belediyesi, Korona Virüs salgını nedeni ile geçtiğimiz günlerde bazı sosyal tesislerinin hizmetlerine sınırlama getirmişti. Tedbirler kapsamında sınırlama getirilen sosyal tesislerden Nuri Yazıcı Kitap Konağı ve Genç Osman Millet Kıraathanesi tekrar hizmet vermeye başlıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in şehir genelinde hayata geçirdiği eğitim ve kültür tesisleri vatandaşlar tarafında beğenilerek kullanılıyordu. Korona Virüs tedbirleri dolayısı ile günlerdir boş kalan Genç Osman Millet Kıraathanesi ve Nuri Yazıcı Kitap konağı 18 Ocak 2020 Pazartesi günü tekrar hizmet vermeye başlayacak. Maske, Mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek kitapseverlere kapılarını açan Kitap Konağında ve Millet Kıraathanesinde zengin kitap kaynakları yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl açılışı yapılarak hizmet vermeye başlayan ve Aksaray’ın ilk Millet Kıraathanesi olan Genç Osman Millet Kıraathanesinde toplam 11 bin kitap yer alıyor. Vatandaşların ücretsiz olarak kullanabildiği kıraathanenin içerisinde zengin kitap varlığının yanı sıra kafeterya, çalışma odaları, grup çalışma odaları ve bilgisayar odası bulunuyor. Kitap severlerin yeni uğrak noktası olan Genç Osman Millet Kıraathanesinde ücretsiz çay ve kahve ikramı da yapılıyor.

Aksaray’da öğrencilerin ve gençlerin cazibe noktası haline gelen Nuri Yazıcı Kitap Konağında ise öğrenciler şık ve modern tasarımlı ortamda zengin kitap kaynaklarından ve çalışma odalarından severek istifade ediyor.

Göreve geldiği günden beri Aksaray’da eğitim ve kültür alanında yeni mekanlar oluşturan Belediye Başkanı Evren Dinçer, kitap konaklarının ve Millet Kıraathanesinin hizmete açılması ile ilgili yaptığı değerlendirme şu ifadeleri kullandı; ‘’Belediyemize ait Millet Kıraathanesi ve Nuri Yazıcı Kitap konağı kitapseverler tarafından yoğun ilgi ile kullanılıyordu. Covid-19 salgını nedeni ile kapatmak durumunda kaldığımız bu mekanlarımızı 18 Ocak Pazartesi günü tekrar açıyoruz. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına riayet edilerek kullanılacak olan tesislerimiz saat 10.00 ve 16.00 saatleri arasında hizmet

verecek. Şehrimizde bu tür eğitim ve kültür tesislerine vatandaşlarımız rağbet gösteriyor. Bizde bu mekanların sayısını artırmak adına yeni Kitap Konakları ve Millet Kıraathaneleri yapıyoruz. Bu mekanlardan vatandaşlarımızın en güzel şekilde faydalanması için çalışıyoruz.’’ Dedi.
Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER