kitap konakları şekilleniyor

kitap  konakları şekilleniyor

Aksaray Belediyesi tarafından Paşacık, Hassas ve Cumhuriyet Mahallelerinde aynı anda temeli atılan Kitap Konaklarının inşaat çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Geçtiğimiz aylarda temel atma töreni düzenlenen Kitap Konakları Projesinin inşaat çalışmaları pandemi sürecine rağmen ilerledi. Paşacık Mahallesinde hayata geçen Kitap konağının boyama işlemlerine devam edilirken Hassas Mahallesi Kitap Konağı’nın da çatı kaplaması yapılıyor. Cumhuriyet Mahallesi Kitap konağının ise Birinci Kat donatı ve beton atım işine devam ediliyor.

Gençlerin kitap okumaları, araştırma yapmaları ve ders çalışma alanına sahip olmaları için hayata geçirilen Kitap Konakları Projesi’nin üzerinde Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer hassasiyetle duruyor. Kitap Konakları projesi inşaat çalışmalarının tamamlanması ve iç teçhizatlarının dizayn edilmesi ile hizmete açılacak.

Her yaş grubundan öğrencinin rahatlıkla kullanabileceği kitap konakları, 360 metrekare kapalı alan üzerine inşa ediliyor ve 2 kattan oluşur. Kitap konaklarının sayısının artırılmasına seçim öncesinde gençlerin talep etmesi ile karar verildiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; ‘’ Şuan inşaatı devam eden kitap konaklarımız tamamlandığında Azmi Milli Bahçesinde bulunan Nuri Yazıcı Kitap konağımızla birlikte şehrimiz 4 kitap konağına sahip olacak. Kitap Konaklarımız kaynak çeşitliliği artırarak zengin içeriğe sahip olacak. Her yaş grubu, kendilerine uygun bölümlerden istediği kitaba kolayca ulaşabilecek” ifadelerini kullandı.’

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER