Küresel Gazeteciler Konseyi Aksaray İl Temsilcisi Celil ACAR:”Basın Demokratik Hayatın Vazgeçilme Unsurudur

Küresel Gazeteciler Konseyi Aksaray İl Temsilcisi Celil ACAR:”Basın Demokratik Hayatın Vazgeçilme Unsurudur

Küresel Gazeteciler Konseyi Aksaray İl Temsilcisi Celil ACAR:”Basın Demokratik Hayatın Vazgeçilme Unsurudur.”
Küresel Gazeteciler Konseyi Aksaray İl Temsilcisi Celil ACAR, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 112’inci yıl dönümünü kutladı. Basın demokratik hayatın vazgeçilmez ana unsurlarından birisi olduğuna dikkat çeken Acar, “Basının üzerinden sansürün kaldırılmasının 112.’inci yıldönümünü ve Basın Bayramını kutluyorum” dedi.
İlimizde görev yapmakta olan yazılı, görsel,sesli medya ve internet gazeteciliğinde çalışan medya mensuplarının, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 112.’ci yıl dönümünü kutladığını belirten K.G.K. Aksaray İl Temsilcisi Celil Acar, “Basın demokratik hayatın vazgeçilmez ana unsurlarından birisidir. Basın mensubu haberi; doğru, tarafsız ve hızlı şekilde vermek, olumsuzlukları araştırarak ve kamu yararını gözeterek habercilik yapmalıdır. Toplumu ilgilendiren konu ve olaylara karşı duyarlı olmalı, toplumu bilgilendirme işlevini yerine getirirken, mesleki ilkeleri ve etik değerleri gözetmelidir. Kişilik haklarına, kişilik değerlerine, özel hayatın mahremiyetine saygı göstermelidir. Toplumu ilgilendiren; bilgilendirme, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi her konuda önemli bir görevi yerine getirmekte olan medya mensubunun, bu işlevini en iyi şekilde yerine getirilebilmesi için, basının özgür olması, etki altında kalmadan görevini yapması, önem arz etmektedir” dedi.
Bağımsız Basın konusunda yapılması gereken çok şey olduğuna işaret eden K.G.K. Aksaray İl Temsilcisi Celil Acar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Demokrasinin sağlıklı işleyebilmesi, düşünce ve fikir hürriyetinin toplumun her kesiminde benimsenmesinin yolu; basının önündeki, haber alma ve duyurması noktasındaki engelleri kaldırmakla mümkün olacaktır. Aynı zamanda basın çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi, zor şartlarda çalışan basın mensuplarının mesleki endişe içinde olmamaları sağlanmalıdır. Aksaray’ımızın her konuda kalkınmasında, yapılan olumlu işlerde ve başarılı çalışmalarda, basın mensuplarının da hatırı sayılır katkıları olduğuna içtenlikle inanmaktayım.” Diyen Küresel Gazeteciler Konseyi Aksaray İl Temsilcisi Acar, sözlerini söyle tamamladı:“ Bu samimi duygu ve düşüncelerle tüm medya mensuplarının, basından sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümünü ve 24 Temmuz Basın Bayramınızı kutlar, sağlık ve mutluluk diler, mesleki çalışmalarınızda başarılar dilerim”. dedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER