kurtuluş pazarının üzeri kapatılıyor

kurtuluş pazarının üzeri kapatılıyor

BAŞKAN DİNÇER “MODERN BİR GÖRÜNÜM KAZANACAK”

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Kurtuluş Mahallesi semt pazarının üzerini kapatarak modern hale getireceklerini belirtti. Başkan Dinçer, TOKİ kapalı Pazar alanı inşaatının ve Perşembe Pazar alanında çalışmaların da devam ettiğini bildirdi.

Vatandaşlara daha konforlu bir alışveriş imkânı sunmak için Kurtuluş Pazarının üzerini kapatılıyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer, vatandaşların artık iklim şartlarından etkilenmeden alışveriş yapabileceklerini söyledi. Başkan Dinçer, Kurtuluş Mahallesi ziyareti sırasında esnaf ve vatandaşlardan pazar alanının üzerinin kapatılması yönünde yoğun talep aldığını sözlerine ekleyerek “Kurtuluş pazarına tezgâh kuran esnaflarımız kadar vatandaşlarımız da Pazar alanının yenilenmesi için bizden talepleri oldu. Geçtiğimiz aylarda burada yapılacak düzenleme ile ilgili ön hazırlık çalışması başlatmıştık. Hazırlık çalışmasını tamamladık” ifadelerini kullandı.

Kurtuluşta bulunan Pazar alanını en ideal ve en kullanışlı hale getirmek için Pazar esnafının ve alışveriş yapacak mahalle sakinlerinin görüşlerini aldıklarını ifade eden Başkan Dinçer, “Kurtuluş pazarımızda alışveriş için elverişli bir alan yoktu. Üzeri örtülü alan yeterli değildi, insanlarımız yağışlı ve soğuk havalarda alışveriş yapmaya geliyorlardı. Bu proje ile pazarcı esnafımızı ve vatandaşlarımızı olumsuz iklim koşullarının etkilerinden korumuş olacağız. Kurtuluş Pazar alanı daha düzenli hale getirerek yaklaşık olarak 1000 metrekarelik alanı üzerini kapatıyoruz.

İhalesi süreci tamamlandı sayılır. Önümüzdeki günlerde burada çok güzel bir projeyi başlatıyoruz. Beton zeminle kaplanacak pazar alanımızın çatısını çelik kolon ve kirişlerle bağlantısını sağlayacağız. Vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza güvenli bir ortamda alışveriş yapmalarına olanak sağlayacağız. Üzeri kapanan Pazar alanı, pazar kurulmadığı diğer günlerde otopark olarak da kullanabilecek” dedi.

Belediye Başkanlığı görevini devraldığı günden itibaren pazar alanları ile ilgili ciddi çalışmalar yapıldığını aktaran Başkan Dinçer “Görevi devraldığımızda başlattığımız ilk projelerden biri Kapalı Salı Pazarı çatısına Güneş Enerji Santrali (GES) kurmak oldu. GES projemizi tamamlayarak kısa süre içerisinde enerji üretimi başladı. Ciddi oranda enerji tasarruf sağladık. Daha sonra TOKİ Cumhuriyet Mahallesinin en büyük eksiliği olan kapalı semt pazarı projesinin temelini attık. Çok amaçlı bir pazar alanı inşa ediyoruz. Şuan inşaatın son çeyreğindeyiz.

Diğer bir yandan Perşembe pazarı alanında çalışmalar devam ediyor. Burayı da yakında açacağız.” ifadelerini kullandı.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER