kurtuluş semt pazarında alt yapı çalışmaları başlatıldı

kurtuluş semt pazarında alt yapı çalışmaları başlatıldı

Aksaray Belediyesinin Kurtuluş Mahallesinde bulunan Semt Pazarında başlattığı modernleştirme çalışmalarına alt yapıda yenileme çalışmaları ile start verildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek Pazar alanının daha kullanışlı ve modern hale getirilmesi için verdiği talimatla Belediye ekipleri harekete geçti. Pazar esnafının ve orada bulunan vatandaşların iklim şartlarından etkilenmeden alışverişlerini yapabilmeleri için Pazar alanının üzerinin kapatılması kararı alındı. Projelendirilen ve ihale aşaması tamamlanan Pazar alanında yıpranmış ve deforme olmuş beton zemin iş makinaları ile temizlendi. Ayrıca ömrünü tamamlamış örtü alanları da kaldırılarak kalıcı çalışmanın ilk adımları atıldı.

Mevsim şartlarının sahada alt yapı çalışmalarına elverişli hale gelmesi ile birlikte Pazar alanında kanalizasyon, içme suyu şebeke hatları yenileniyor. Kanalizasyon çalışmaları kapsamında 200’lük korige borular kullanılıyor.

Alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte üst yapı çalışmalarına başlayacak olan Belediye ekipleri vatandaşların en ideal şekilde kullanacağı biçimde Pazar alanını dizayn edecek.

Kurtuluşta bulunan Pazar alanını en ideal ve en kullanışlı hale getirilmesi için çalışmalara başlamadan önce Pazar esnafının ve alışveriş yapacak mahalle sakinlerinin görüşlerini aldıklarını ifade eden Başkan Dinçer, “Kurtuluş pazarımızda alışveriş için elverişli bir alan yoktu. Üzeri örtülü alan yeterli değildi, insanlarımız yağışlı ve soğuk havalarda alışveriş yapmaya geliyorlardı. Bu proje ile pazarcı esnafımızı ve vatandaşlarımızı iklim koşullarının olumsuz etkilerinden korumuş olacağız. Kurtuluş Pazar alanını daha düzenli hale getirerek yaklaşık olarak 1000 metrekarelik alanı üzerini kapatıyoruz. Alt yapı çalışmalarını tamamladık yakın bir zamanda zemin ve çatı üzerinde çalışmalar başlatacağız. Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.’’ Dedi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER